Tahrik Olan Erkek Beden Dili

Tahrik olan erkek beden dili
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Erkekler ve kadınlar birbirinden son derece farklı varlıklardır. Olaylara bakışları, duyguları ve beden dilleri son derece farklı bir şekilde gelişim göstermektedir. Bu durum cinsel yaşamda da kendisini göstermekte ve tahrik olan erkek beden dili ile kadın beden dili birbirinden ayrılmaktadır.

Tahrik Olan Kadın Beden Dili

tahrik olan erkek
Tahrik Olan Erkek Beden Dili 1

Hepimiz genelde hoş, anlamlı sözlerden, güzel kokudan, gülüşten, espriden, temasta etkileniriz. Bu örnek çiftimizdeki kadın da karşısındaki erkekten etkilendiğini ve hatta tahrik olduğunu düşünürsek şu davranışları fark edilecektir: Partnerine daha yakın olmak istediği için eğilme yaklaşma davranışları olacaktır. Kendi saçıyla oynama, boyun bölgesine dokunma, vücudunun herhangi bir kısmını okşama gibi farkında olmadan kendini göstermek ve bundan memnun olduğunu belirtmek isteyecektir. Ses tonunda buğulanma, daha sesli nefes alıp verme, ellerinin terlemesi de tahrik olan kadın beden dili arasında yer almaktadır.

Bu tepkiler tahrik olan erken beden dili de benzerdir diyebiliriz. Eğer böylesi hoş bir ambiyans yakalayabildiyseniz dışarıdaki sesleri algılamanız da azalacaktır.

Tahrik Olan Erkek Nasıl Davranır?

beden dili tahrik olan erkek
Tahrik Olan Erkek Beden Dili 2

Bu duygular veya durumlar toplumumuzda pek konuşulmasa da aslında yaşandığı anlarda bizi başka dünyalara sürükleyen ve gülümseten anlardır. Tahrik olmak demek birini sapkınca arzulamak demek değildir. Ya da her kişiyle oluşabilecek bir durum değildir. Ya da kıyafete, renge bağlanacak bir konu da değildir. Tahrik olduğumuz insanlar hayatımızda olan, ona karşı arzu, çekim olan özel insanlardır. Tahrik olan erkek nasıl davranır? Öncelikle tahrik olan erkek beden dili kolayca fark edilebilir. Kendini partnerinin daha yakınına konumlandırmak isteyecektir. Elini partnerinin omzuna koyma, sarılma, elini tutma, öpme, okşama, kendine çekme gibi davranışlarla adeta kadınını o anda hapsetmek ister. Daha sesli nefes alma, kısık sesle konuşma, adrenalin hormonu salgılama gibi istemsiz tepkiler oluşturacaktır. Böyle bir andaysanız birbirinizin heyecanını kırmamanızı tavsiye ederim.

Unutmayın ilişkilerinizde mutlulukla hatırlayacağınız anılarınız bu anılarınız olacaktır. Birbirinize sıklıkla güzel sözler söylemeyi, bazen onu uyandırmayı, bazen sıkı giyinmesini söylemeyi bazen de onu deliler gibi arzuladığınızı söylemeyi ihmal etmeyin. Bu her iki cins için de geçerli tabi ki.

Ayrıca değinmem gereken bir konu var ki hayat her zaman olduğu gibi olmaya devam edecek. Yani ilişkiniz varken de borcunuz olacak, trafik yoğun olacak, iş yeriniz uzak olacak, hasta olacaksınız gibi gibi… Demek istediğim şu ki samimiyetle yakınlaştığınız kişiler hayatın bu sorunlarına kaşın bir öpücükle iyi gelecek gününüze. Hayatınıza kim girerse girsin aşırı anlam yüklemeyin, aşırı beklentilere girmeyin. Çünkü bu hale geldiyseniz sonrasında yaşanan en ufak bir sorunda dünyanız başına yıkılacak ve derin bir hayal kırıklığıyla baş başa kalacaksınız. Kısaca birinden tahrik oluyorsanız, etkileniyorsanız, seviyorsanız öncelikle kendinizin de tüm bunlara layık olduğunu hissedin ve karşı tarafa da hissettirebilin.

Erkeklerin Beden Dili Cinsellik

tahrik olan erkek beden dili nasil olur 1
Tahrik Olan Erkek Beden Dili 3

Beden dili konusunda farklı farklı görüşler olsa da ortak beden dilinde buluşulan noktalar da vardır. Erkeklerin beden dili cinsellik konusunda kadınlardan daha kolay mıdır? Bana kalırsa erkeklerin beden dili cinsellik teması daha kolaydır fakat kadınların beden dili daha çeşitli ve anlaşılırdır.

Erkeklerin Beden Dili Resimli

Kadınlarla olan ilişkilerinde gözlemlediğim bazı tahrik olan erkek beden dili çözümlemelerimi erkeklerin beden dili resimli gibi düşünerek sizlere aktarmaya çalışacağım. En garip bulduğum bir davranıştan bahsederek başlıyorum:

  • Dil ısırma:

Bu olayı kavramam düşündürücü, anlam arayıcı ve emin olamadığım bir zamanımı aldı. Bir erkek karşınızda dilini ısırdığını görüyorsanız bunun genellikle iki anlamı vardır: Birincisi sizi etkilemeye çalışırken bir yerde yalan söylemiş ve istemsizce dilini ısırıyor olabilir. İkinci anlamı ise karşınızdaki kişi sizden oldukça etkilenmiş kontrolünü sağlamaya çalışıyor olabilir.

  • Sakal, bıyıkla oynama:

Bu hareket duruma göre çok değişir tabi ki ama biz romantik bir ortamdayız unutmayın. Bu konumdaki erkek gergin ve kendini rahatlatmaya çalışıyordur. Tam olarak beden dili kategorisine girmeyebilir ama etrafı gözlemleyen, başka yere bakan erkek; okuyunca bir uzak hissettik, kötü düşündük ama öyle olmayabilir. İnsanlar heyecanlarını en iyi bastırma yöntemi olarak tanıdık bir yüz ararlar veya tanıdık herhangi başka bir şey. Yani bunun nedeni heyecanlı olmaları ve kendini konfor alanında hissettirecek bir şeye ihtiyaç duymaları olabilir. Bu etrafa bakınma olayında uzun sürmemeli ve sizin ilk buluşmalarınızdan biri olmalı aman dikkat!

  • Kaşları yukarı kaldırma:

Eğer erkek kaşlarını yukarı kaldırarak bir şey anlatıyorsa şaşırtıcı ve kendisinin de inanamadığı bir olay anlatıyor ya da araya yalanlar da ekliyor diyebiliriz. Bu durum kadınlar için de geçerli tabi ki. ’’Ne alakası var, ben de öyle yaparım.’’ diyorsanız üzgünüm. Bu durumda yapmanız gereken mimiklerinizi dikkatli kullanmak ve bir şeyler anlatırken kaşlarınızı yukarı kaldırmamanız, göz teması kurmanız ve hafif onaylar şekilde başınızı sallamanızdır.

Bütün bunlara sahipseniz oldukça ikna edici bir beden diline sahipsiniz diyebilirim. Peki erkeklere dönelim. Bir şeyler dinlerken kaşları yukarı kalkmışsa bu ne demek? Muhtemelen sizin anlattıklarınızı inandırıcı bulmuyor ya da sizin sunduğunuz bir fikri onaylamayacaktır. Bu iletişimde her şey yolunda diyebilmeniz için görmeniz gereken beden dili gülümseyen bir ifade, parlayan gözler, çocuksu bir bakıştır.

Siz de gözlemlediğiniz erkeklerin beden dili açıklamasını onunla değerlendirebilirsiniz. Hayatınızdaki insanla kavga etseniz de nasıl kavga edeceğinizi belirleyin, eğleniyorsanız nasıl eğlendiğini gözlemleyin, yemek yapıyorsanız tuzuna beraber bakın, işe gidiyorsanız beraber söylenin ama haydi geç kalıyoruz da diyebilin. Unutmayın sağlıklı ilişki kavramı arada hasta da olabilir ama önemli olan o sağlıklı günlere geri dönebilmektir. Sevgiyle kalın ve sevginin gücüne inanın.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. Erkeklerde Memede Yağlanma Nasıl Eritilir Ameliyatsız | Gizli Magazin 4 hafta önce

    […] Memede Yağlanma Nasıl Eritilir Ameliyatsız? Erkekler memede yağlanma günümüzde jinekomasti sorunu olarak tanımlanır. Jinekomasti, erkeklerin meme […]

    Cevapla