Sürekli Birini Düşünmek Karşılıklı Mıdır Bilimsel

Surekli Birini Dusunmek Ne Anlama Gelir 1
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Öncelikle belirtilmesi gereken bir konu vardır. Sürekli birini düşünme konusunda cinsiyet ayrımı gözetmeksizin olaya sadece objektif bakmak gerekir. Eğer sürekli birini düşünüyorsanız; bu kişi bir ilişki yaşadığınız kişi ise durum farklıdır. Ancak hiçbir şey yaşanmamış ve sadece beyindeki bir düşünme ise burada bir sorun olabilir. Nasıl mı? İşte cevabını bilim sizlere açıklıyor. Sürekli birini düşünmek karşılıklı mıdır bilimsel olarak bir sıkıntı olabilir. Bilim maalesef bunun bir hastalık olabileceği konusunda hemfikir olmuş durumdadır. Ancak aşk ya da sevgi hissettiğiniz bir kişi ise bu durum daha farklı boyutlara ulaşıyor.

Sürekli birini düşünmek karşılıklı mıdır?

Psikolojik Acidan Surekli Birini Dusunmek
Sürekli birini düşünmek karşılıklı mıdır?

Bilim maalesef bunun bir hastalık olabileceği konusunda hemfikir olmuş durumdadır. Ancak aşk ya da sevgi hissettiğiniz bir kişi ise bu durum daha farklı boyutlara ulaşıyor. Kişi platonik olarak bir kişiye bağımlı olduğu duygusunu yaşıyor. Açıkçası bu hastalığın bir tedavisi mümkündür. Sürekli birini düşünmek karşılıklı mıdır? Eğer bunu bir dostunuza sorsanız, size farklı açılardan cevap verip siz mutlu dahi edebilir ancak bunun maalesef karşılıklı olarak değerlendirmenin yanlış olduğunu belirtelim.

Özellikle hastalık olarak algılamayan bireyler bunun bir tedavisi olabileceğini dahi düşünmüyor. Sürekli onu düşünüyorum, hep aklımda yemek yerken müzik dinlerken, film izlerken hatta ibadet ederken dahi aklına aynı kişinin geldiğini söylüyor. Psikoloji bunun normal olmadığı kanısına vardı. Hatta bu konuda özellikle bazı araştırmalar ve anketler düzenlendi. Çıkan sonuçlar ise adeta çarpıcı psikologlar bu konuyu bir ele almaya karar verdiler. Bireyler üzerinde bu durum sosyal yaşantıyı olumsuz yönde etkilediği ve sağlık sorunları gündeme geldiği ise edilen bilgiler arasında yer alıyor. Yani eğer Sürekli birini düşünmek karşılıklı mıdır bilimsel bir açıklaması var mı diye düşünüyorsanız, bunu bir hastalık olarak bilim kabul ediyor.

Birini Düşünmek Karşılıklı Mıdır?

Birini Cok Dusunmek
Birini Düşünmek Karşılıklı Mıdır?

Bazen birini ararsınız ve size tam bende seni arayacaktım, kalp kalbe karşıymış gibi bir ifade de bulunuyorsa, bunun telepatik bağ sonucu olabileceği herkes tarafından kabul görmüş bir kanıdır. Yani aslında siz ona herhangi bir teknolojik aletle mesaj iletmeden sadece ruhsal olarak mesaj göndermiş olabilirsiniz. Tıbben kanıtlanmamış olan bu durum özellikle metafizik ile ilgisi olan kişilerce kabul gören bir konudur.

Telepatik bağ, kilometrelerce uzakta olan kişiye haber gönderebileceğiniz ve aranızda bağ kurabileceğiniz kabul ediyor. Ancak sürekli birini düşünmek karşılıklı mıdır bilimsel olarak sadece anlık değil sürekli olarak bu tarz bir öngörüde bulunup yanıt aramaya çalışırsanız bunun sağlığınızı olumsuz etkileyeceği konusunda uyarıyor. 

Birini düşünmek karşılıklı mıdır? Sorusuna esasen o kişi sii hiç tanımıyor ise sizin ona bir telepatik bağ ile mesaj gönderme ya da düşüncenizin karşılıklı olma olasılığı ise hiç yok diyebiliriz. Yani hayranı olduğunuz bir ünlünün sizi düşünmesi söz konusu değildir. Eğer yok o da beni düşünüyor karşılıklıdır diyorsanız hemen bundan vazgeçin. Çünkü ruhsal olarak kendinizi kandırmış oluyorsunuz hatta hastalık bile denilebilir.

Bir Anda Birini Düşünmek Bir İnsan Sürekli Birini Düşünüyorsa

Birini Surekli Dusunmek
Bir Anda Birini Düşünmek Bir İnsan Sürekli Birini Düşünüyorsa

Daha önce de değindiğimiz gibi bir kişi hiç ummadığınız bir anda biri aklınıza geliyorsa bu kişi sizinle bir bağlantı kurmak istiyor olabilir. Ancak tekrar belirtmekte fayda var ki bu kişi ile tanışıyor olmanız gereklidir. Eğer daha önce ilişki yaşadığınız ve duygusal bağınızın kopmadığını düşünüyorsanız bu kişi aslında sizinle irtibata geçmek istiyor ve hatta size ulaşamıyor dahi olabilir. Bir anda birini düşünmek bir insan sürekli birini düşünüyorsa ona âşık da olabilir. Tabi ki bunun bir varsayım olduğunu düşünmek daha doğrudur. Çünkü bu tip bir algı size beyninizin küçük bir oyunu da olabilir. Ancak kesinlikle duygunuzdan eminseniz yani bu kişiye karşı bir aşk duygusu hissediyorsanız bunun normal oluğunu söyleyebiliriz. Ancak karşılık mıdır derseniz bu çok objektif olmayacak hatta çok ütopik olacaktır. Bunu anlamanın yolu sizin onu düşünmeniz değildir. Anlamanın tek yolu kişiye direkt olarak sormaktır.

Bilinç Dışı Birini Düşünmenin Manası Nedir?

Kişi düşünme eylemini bazen bilinçli olarak bazen ise bilinç dışı yapmaktadır. Buna bilinçaltına aktarma diyoruz. Kişi gün içerisinde sürekli birinden bir bilgi ya da bir haber almak istiyorsa, bunu sürekli düşünmesi bilinçli yapılmış bir eylemdir. Aslında bir yerde doğal bir olgudur. Ancak bilinç dışı düşünme eylemi ise rüya yolu ile olmaktadır. Yani gün boyunca düşündüğünüz kişi bir de rüyanıza geliyorsa bunun nedeni bilinçaltında dahi bu kişiyi düşünüyor olmanızdır. Yani bu bir tür düşünme modudur. Ancak bu tip eylemler sonarsında beyin size en olmadık şekilde bu rüyaları dahi gerçekmiş gibi algılatabilir. Bunun bilinçli olduğunu ve o kişinin de sizi rüyasında gördüğünü hatta sizi düşündüğü algısını verebilir. Bunun sıkıntı yaratabilecek hatta ruh ve beden sağlığınızı olumsuz yönde etkileyebileceğini sakın unutmayın. Bir kişiyi ya da birilerini sürekli düşünmek ruh sağlığını olumsuz etkiler.

Psikolojik olarak buhran veya depresyon olarak bilinen birçok ruh hastalığına dahi sebebiyet verebilir. Bilim bir kişinin sürekli düşünülmesinin normal olmadığını ve eğer duygusal bir bağ yok ise bunun kesinlikle bir hastalık olarak kabul edilip, tedavi için adım atılması gerektiğini vurguluyor. Hiçbir kişi sürekli beyinde yer edinemez. Bu normal bir durum değildir. Tedavisi olan bir hastalık olduğunun söyleyelim. Ayrıca bu durumun karşılıklı olmasını beklemek daha vahim sonuçlar doğurabilir. Hiç kimseyi kendinizden daha çok düşünmeyin. Bu asla normal bir durum değildir. Üstelik kendinizi değersiz hissetmenize dahi neden olabilir.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir