Snapchat Ateş Geri Getirme

Snapstreak Geri Getirme
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Snapchat ateş geri getirme için destek formundan yararlanabilirsiniz. Eğer ateş emojisinin haksız yere veya yanlışlıkla kaldırıldığını düşünüyorsanız, sizlerle paylaşacağımız yöntemi kullanarak ateşi geri getirebilirsiniz.

Snapchat Ateş Geri Getirme

Streak olarak bilinen bu emoji, kullanıcıların birbirleriyle olan etkileşimlerini devam ettirmelerini teşvik eder. Eğer bir arkadaşınızla 3 günden daha uzun süredir kesintisiz olarak etkileşim halindeyseniz, arkadaşınızın adının yanında bu emoji çıkar.

Seri bozulduğunda, emoji de gider. Ancak bazen ortada neden yokken böyle bir durum yaşanabilir. İşte böyle zamanlarda sizlerle paylaştığımız yöntemi kullanabilirsiniz.

Snapchat Ateşleri Geri Getirme

Snapchat Ates Geri Getirme
Snapchat Ateş Geri Getirme

Snapchat ateşleri geri getirme konusuna girmeden önce Snapchat Streak nedir sorusuna yanıt vermek gerekir. Streak, art arda üç gün boyunca karşılıklı olarak snap gönderdiğiniz arkadaşınızın isminin yanında çıkan alev, ateş simgesidir.

Bu simge, etkileşiminizin sıcak olduğunu gösterir. Ayrıca iletişimi devam ettirmeniz için sizi teşvik eder. İlgili simgenin çıkması için en az 3 gün boyunca birbirinize snap atmanız gerekir. Buradaki önemli nokta snap göndermektir. Anılar ile gönderilenlerin bu kapsamda değerlendirilmediği unutulmamalıdır.

Snap Serisi Geri Getirme

Snapchat Ates Geri Getirme 1
Snapchat Ateş Geri Getirme

Snap serisi geri getirme için destek bölümünden yardım istemek gerekir. Ancak bunu yapabilmek için serinin sizin elinizde olmayan nedenlerden dolayı bitmiş olması gerekir. Örneğin; uygulamanın çalışmaması, gönderilen snaplerin gitmemesi türünden sorunlar yaşanması şartı vardır.

Bazen de süre dolmadan bu simge gidebilir. Böyle durumlarda yine destek kısmından yardım istenebilir. Sunmuş olduğunuz gerekçeler kabul edilirse ateşleriniz geri gelecektir.

Snapchat Ateşleri Geri Getirme

Snapchat Ates Geri Getirme 2
Snapchat Ateş Geri Getirme

Snapchat ateşleri geri getirme için kullanılacak en etkili yöntem, Destek bölümünden yardım istemektir. Bunun için izlenmesi gereken adımlar ise şu şekildedir:

 • https://help.snapchat.com/hc/en-us adresine gidin.
 • Burada çıkan seçeneklerden I Lost My Snapstreak olana tıklayın.
 • Yeni açılan sayfada nasıl bir yardım istediğiniz sorulacak ve size bazı seçenekler sunulacaktır.
 • Seçeneklerden uygun olanı işaretleyin. How do I restore my Snapstreak olanı tercih edebilirsiniz.
 • Sonrasında en altta bir form açılacaktır. Bu formu eksiksiz olarak doldurmanız gerekir.

Formu doldurduktan sonra gelecek cevabı beklemeniz gerekir. Eğer talebinize olumlu cevap gelirse, ateşler geri gelecektir. Ancak bu yöntemle sadece bir arkadaşınız için destek talep edebilirsiniz.

Snapchat Ates Geri Getirme 3
Snapchat Ateş

Destek formunu doldurmak oldukça kolaydır. Eğer İngilizceniz yoksa sağ tıklayıp Türkçeye çevir diyerek, formun Türkçesini görebilirsiniz. Biz, yine de sizler için formu nasıl dolduracağınızı paylaşıyoruz:

 • Username: Uygulamadaki kullanıcı adınız
 • Email: E-posta adresiniz
 • Mobile Number: Telefon numaranız
 • Device: Snapchat uygulamasına girerken kullandığınız cihazın markası ve modeli
 • Friend’s Username: Snapchat ateşleri geri getirmek istediğiniz arkadaşınızın kullanıcı adı (sadece 1 kullanıcı adı eklenebilir)
 • When did you start having this issue?: Problemin ne zaman başladığını yazın. (Örnek cevap; bugün, son güncelleme sonrası, 07.03.2023 vb.)
 • How long was your Snapstreak before it expired?: Snapstreak süresinin dolmasına ne kadar süre kala böyle bir sorun oluştuğunu yazın. (Cevabınız sadece rakamlardan oluşmalı)
 • Did you see the ⌛️ icon?: ⌛️ simgesini görüp görmediğinizi yazın.
 • Description: Yaşadığınız soruna dair detayları kısaca yazın.

Formu verdiğimiz bilgilere göre doldurduğunuzda, sorununuz çözülecektir. Ancak tekrar etmekte yarar var; bahsedilen yöntem sistemsel bir sorun nedeniyle ateşi kaybettiğinizde işe yarar. Eğer sistemsel bir sorun yaşamamışsanız, talebiniz kabul edilmeyebilir.

Snapstreak Geri Getirme

Snapstreak Geri Getirme 1
Snapstreak Getirme

Snapstreak geri getirme için destek bölümünden yardım istemeniz gerekir. Eğer sizden kaynaklı şekilde ateşleri kaybetmişseniz, yeniden streak serisine başlamanız tek çözüm. Arkadaşınızla yine aynı şekilde her 24 saat içerisinde en az 1 snap atarak ateşleri geri getirebilirsiniz.

Snapchat ateş geri getirme için esas olan snap atılmasıdır. Mesajlaşmak veya anı ile gönderim yapmak, bu noktada işe yaramaz. Fotoğraf veya video atmaya özen göstermek gerekir.

Birçok kullanıcı açısından alevler, ateş emojisi veya snapstreak oldukça önemlidir. Hatta bazı kullanıcılar, uygulamayı sadece bunun için dahi kullandıklarını ifade ederler. Oluşan bu ateşler, 24 saati geçirdiğinizde kaybolur. Bunun dışında sistemsel sorunlardan veya problemlerden dolayı da kaybolabilir.

Destek bölümüne bu konuya ilişkin çok fazla başvuru yapılması nedeniyle Snapchat, yakında yeni bir uygulamaya geçeceğini açıkladı. Artık başvuruların uygulama içindeki bölümden yapılabileceğini ve destek bölümünden Snapstreak için başvuru yapılamayacağını duyurdu. Uygulamanın ne zaman başlayacağı ise henüz bilinmiyor. Snapchat ateş geri getirme için gelecek yeni yöntem için sitemizi takip edin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

 1. Tiktok Profilime Bakanlar Gözükmüyor 2023 | Gizli Magazin 5 gün önce

  […] günümüzde en fazla kullanılan sosyal medya uygulamalarından biridir. Söz konusu uygulamanın kullanıcı sayısı ülkemizde milyonlarla, dünya […]

  Cevapla