Selin Ciğerci ve Gökhan Çıra’nın açıklamalarının ardından Bakanlık devreye girdi

Selin Cigerci ve Gokhan Ciranin aciklamalarinin ardindan Bakanlik devreye girdi 2
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Geçtiğimiz gün ayrı ayrı açıklama yapan Selin Ciğerci ve Gökhan Çıra, evlat edindikleri haberini sosyal medya hesaplarından duyurmuşlardı. Selin Ciğerci ve Gökhan Çıra’nın açıklamalarının ardından Bakanlık devreye girdi.

Geçtiğimiz sene boşanan ünlü çift Selin Ciğerci ve Gökhan Çıra sosyal medya hesaplarından evlat edindiklerine dair ayrı ayrı açıklama yapmışlardı. Çıra’nın kızıyla çekildiği bir fotoğrafı “Baba oldum” notuyla paylaşmasının ardından Ciğerci de bir açıklama yaptı. Selin Ciğerci sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Anne oldum, beni tebrik edebilirsiniz. Eski eşimle boşanmadan önce başvurmuştuk ve onaylandı. ifadelerini kullanmıştı. Bu paylaşımların ardından T.C. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı konuyla ilgili bir paylaşım yaptı.

Selin Cigercinin ardindan Gokhan Ciradan da aciklama geldi 1
Selin Ciğerci ve Gökhan Çıra’nın açıklamalarının ardından Bakanlık devreye girdi

“BAKANLIĞIMIZA RESMİ BİR BAŞVURU YAPILMADI”

Selin Ciğerci ve Gökhan Çıra’nın evlat edindiğine dair yaptıkları paylaşımların ardından T.C. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’ndan konuyla ilgili bir basın açıklaması geldi. Bakanlığın resmi sosyal medya hesabında yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Basında ve sosyal medyada “Selin Ciğerci’nin evlat edindiğine ilişkin” haberler ve paylaşımlarla ilgili açıklama yapılması gereği duyulmuştur.

Haberde ismi geçen Selin Ciğerci ve eski eşi Gökhan Çıra tarafından Bakanlığımıza evlat edinme konusunda resmi herhangi bir başvuru yapılmamıştır.

Cumhuriyet Başsavcılığına, habere konu iddiaların araştırılması, olayın tarafı olabilecek ilgililer hakkında adli soruşturma ve çocukla ilgili sosyal inceleme yapılması adına gerekli tüm tedbirlerin alınması için başvuruda bulunulmuştur.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

AİLE VE SOSYAL HİZMETLER BAKANLIĞI BASIN VE HAKLA İLİŞKİLER MÜŞAVİRLİĞİ

Selin Cigerci ve Gokhan Ciranin aciklamalarinin ardindan Bakanlik devreye girdi 1
BASIN AÇIKLAMASI

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir