Şahan Gökbakar ve Kerem Kınık arasındaki gerilim büyüdü

Sahan Gokbakar ve Kerem Kinik arasindaki gerilim buyudu
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Şahan Gökbakar ve Kerem Kınık arasındaki gerilim büyüdü! Ünlü komedyen Şahan Gökbakar ile Kızılay Başkanı Kerem Kınık sosyal medya üzerinden tartıştı. Gökbakar, Kınık’ı istifaya davet etti.

Kahramanmaraş’ta gerçekleşen iki büyük depremin ardından depremin üçüncü gününde sanatçı Haluk Levent‘in kurucusu olduğu Ahbap’a çadır sattığı iddia edilen Kızılay Genel Başkanı Kerem Kınık ile ünlü komedyen Şahan Gökbakar Twitter hesapları üzerinden tartıştı.

GÖKBAKAR: “OĞLUNUZA 60 BİN TL’YE YAKIN MAAŞ BAĞLAYAN BİR BABASINIZ”

Şahan Gökbakar’ın Twitter hesabında Kerem Kınık’ın fotoğrafını paylaşması üzerine Kerem Kınık, Twitter hesabından Şahan Gökbakar’a şunları dedi; “Şahan bey, bionuzda insan-baba-komedyen yazıyor, anlıyorum size de şöhret lazım. Ben de insanım, babayım sizden farklı olarak dedeyim ve üniversite hocasıyım. Velev ki hata yapmış bile olsa bir insanı nefret objesi haline getirmek TV ekranlarına resmini sabitleyip saatlerce linç duygusunu topluma yaymak, insanları tanımadığı bir insanın üzerinde tepinmeleri için kışkırtmak ne insanlığa ne babalığa sığar, ayrıca komik de değil. Defalarca açıkladık, Kızılay kendisine gelen bağışları ve afet depolarında her ne varsa her şey depremzedeler için seferber etti, satmadı. Ahbap derneği Kızılay’ın afet ve insani yardım sektörünün ihtiyaçlarına makul şartlarda kaliteli tedarik sağlansın diye kurulmuş şirketlerinden alım yaptı, Kızılay da o para ile tekrar çadır dikiyor ve önümüzdeki günlerde onları da vatandaşlarımıza gönderecek zaten…”

Sahan Gokbakar ve Kerem Kinik arasindaki gerilim buyudu 1
Şahan Gökbakar ve Kerem Kınık arasındaki gerilim büyüdü

Kınık’ın bu paylaşımının üzerine Gökbakar, “Kerem bey, bırakın edebiyatı. Siz TRT’de çalışan oğlunuzu Kızılay Genç başkan yardımcısı yapıp 60 bin liraya yakın maaş bağlayan bir babasınız. Millet dışarıdayken şirketlerinizdeki çadırları da onlara yollasaydınız ya satmak yerine! Ben de şöhret çok da sizde utanma duygusu yok maalesef.”

Sahan Gokbakar ve Kerem Kinik arasindaki gerilim buyudu 2
Şahan Gökbakar ve Kerem Kınık arasındaki gerilim büyüdü

Gökbakar’ın bu sözlerinden sonra Kınık’ta bir paylaşım yaparak ünlü komedyene cevap verdi. Kınık paylaşımında; “Tam da bunu söylüyordum Şahan bey, Kızılay’da ne ailemden ne yakın, uzak akrabalarımdan kimse çalışmıyor, oğlum Kızılay gönüllüsü, benim 12 yerden maaş ya da huzur parası aldığım iftirası gibi bu da yalan. Varsa elinizde maaş aldığına dair bilgi verin savcılığa gereğini yapsın ama sizin için bir insanın izzetini şerefini karalayıp, ayaklar altına almak o kadar kolay o kadar sıradan bir şey ki araştırmaya tenezzül bile etmezsiniz. Ben afet tıbbı hocasıyım, 72 saat şehirlere arama kurtarma ekip ve ekipmanları, sağlık kapasitesi dışında trafiği kitleyecek araç/Tır sokulmaz. Afad ve Kızılay gönderilmesi gereken zamanda tüm barınma kapasitesini sahaya 3000’i aşkın TIR ile indirdi zaten. Çadır Tekstil Şirketimizin yurt dışı için ürettiği ve bilgim harici Ahbap derneğine maliyetine verdiği ve fabrikalarımızın bir buçuk günlük üretim kapasitesi kadar olan çadırlar zaten kayıtlarımızda vardı ve planlama ile sahaya zamanında intikal edecekti, ha yine zamanında AFAD’ın gösterdiği yere Ahbap derneğinin bağışçılarının desteği ile indi ama sizin meseleniz depremzede falan değil, sizin meseleniz başka.” diyerek Gökbakar’a cevap verdi.

Sahan Gokbakar ve Kerem Kinik arasindaki gerilim buyudu 3
Şahan Gökbakar ve Kerem Kınık arasındaki gerilim büyüdü

ŞAHAN GÖKBAKAR’DAN KEREM KINIK’A İSTİFA ÇAĞRISI

Kızılay Başkanı Kınık’ın maaş iddialarını iftira olarak nitelendirdiği açıklamasının ardından Gökbakar, Kınık’ın aldığı maaşların olduğu iddia edilen bir tabloyu paylaşarak şu ifadeleri kullandı; “Kerem bey, gazeteciler yazdı, yayınladı. Bizler de oradan öğrendik. 12 YK başkanlığından toplam 306.244 TL aldığınız yazıyor. Bütün bunları bırakalım, niye kızdı insanlar size ve neden istifa etmelisiniz? Çünkü AFET ANINDA ÇADIR SATTINIZ. Özür dileyip, görevi bırakın. Gerisi boş.

Sahan Gokbakar ve Kerem Kinik arasindaki gerilim buyudu 4
Şahan Gökbakar ve Kerem Kınık arasındaki gerilim büyüdü

Kızılay Başkanı Gökbakar’ın paylaştığı tablolara cevap olarak şunları yazdı; O iftira tablosu excelin hiçbir hücresi doğru değil. Tamamı yalan ve sizler gibi insanların kanaatlerini duygularını çarpıtmak için uydurulmuş tablolar. O iftira tablosunu yapan kişi adalet karşısında hesap veriyor şimdi. Şahan Gökbakar Kızılay’ı Cumhurbaşkanlığı, İçişleri Başkanlığı, Maliye Bakanlığı, Bağımsız Denetim Firmaları denetliyor, savcılıklara onlarca suç duyurusu yapılıyor, savcılarımız tüm iddiaları soruşturuyor. Benim, yönetim kurulumuzun ya da yöneticilerimiz yasalar karşısında tüm vatandaşlarımız gibiyiz, Devletinize güvenin, hepimizin güvencesidir o. Umarım paylaştığınız son yalan olur.”

Sahan Gokbakar ve Kerem Kinik arasindaki gerilim buyudu 6
Şahan Gökbakar ve Kerem Kınık arasındaki gerilim büyüdü

Büyüyen tartışmada Şahan Gökbakar, Kızılay Başkanını tekrar istifa çağrısı yaptığı bir paylaşım yaptı. Gökbakar, “Kerem bey, maaşınız da inanın zerre umrumda değil. Konu basit. AFET ANINDA KIZILAY ÇADIR SATTI. Yapılması gereken özür dileyip istifa etmek. Laf cambazlığını ve göbeğinizi içeri çekerek siyah beyaz yakışıklı resim atmayı bırakın. Yakışanı yapın, istifa edin.” dedi.

Sahan Gokbakar ve Kerem Kinik arasindaki gerilim buyudu 7
Şahan Gökbakar ve Kerem Kınık arasındaki gerilim büyüdü

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir