Mehmet Yılmaz Ak’tan yapım şirketine cevap geldi

Mehmet Yilmaz Aktan yapim sirketine cevap geldi 2
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yargı dizisinin Pars’ı Mehmet Yılmaz Ak’tan yapım şirketine cevap geldi. Ak, yapım şirketi tarafından sete gelmemekle suçlanmıştı. Bunun üzerine başarılı oyuncudan açıklama geldi.

Yargı dizisinin Savcı Pars’ı Mehmet Yılmaz Ak, geçtiğimiz günlerde diziden ayrılacağını duyurmuştu. Diziden sağlık sorunları nedeniyle ayrılan Ak, kendisine yapılan suçlamalara ve eleştirilere cevap verdi. Diziden ayrılış şekliyle seyircinin tepkisine neden olan dizinin senaristi Sema Ergenekon da eleştirilerin odağı olmuştu. Bunun ardından dizinin yapım şirketi Ay Yapım, konuya ilişkin bir açıklama yaptı.

“FİNAL SAHNESİ İNTİKAM GÜDÜSÜYLE YAZILMAMIŞTIR”

Mehmet Yilmaz Aktan yapim sirketine cevap geldi
Mehmet Yılmaz Ak’tan yapım şirketine cevap geldi

Dizinin yapım şirketi Ay yapım, ” Sosyal medyada çıkan haberlerin gerçeği yansıtmadığını belirterek; yapım olarak bizler de hiç istemesek de Pars karakterinin hikayesini sonlandırmak zorunda kaldığımızı duyurmak isteriz. Oyuncumuz Mehmet Yılmaz Ak, 55. bölüm çekimleri esnasında önce 3 günlük, ardından da 10 günlük rapor alıp bölümde kalan sahnelerini çekmeyi reddederek dizimizden ayrılmıştır. Kendisiyle yapılan görüşmelerde sosyal hayatına zaman bulamadığını, dolayısıyla projeye devam etmenin kendisine değersiz hissettirdiğini belirtmiştir. Ayrılma kararı tarafımızca saygıyla karşılanmış: ama hikayeyi ve yayınlanacak bölümleri riske atmamak adına, en azından iki bölüm daha devam etmesi rica edilmiştir. Ancak ‘Ne aksayacak hikayenin ne de aksayacak yayının kendisinden değerli olmadığı’ ifade edilerek, bu iki bölümlük devamlılık teklifimiz reddedilmiştir.

Bu karara ve bakış açısına saygı duyduğumuzu belirterek, yarım kalan bölüme sonradan ek sahneler çekildiğini, bölümün yayına son anda yetiştirildiğini ve yapım tarafından aksaklıklar getirdiğini belirtmek isteriz. Halihazırda yeniden yazılan senaryolar sebebiyle de tüm ekip zamanlama açısından sıkıntıya girmiştir. Oyuncumuz, ölüm sahnesi için dahi sete gelmeyi reddedince, karakterinin öldüğüne inandırma yolu olarak bulunmuş final sahnesi ise, sözü edildiği gibi bir intikam güdüsüyle yazılmamıştır; hikayeyi tamamlama, havada bırakmama adına gösterilen bir çabanın ürünüdür.” açıklamasında bulundu.

“YAPILANLARI ADALETLİ BULMUYORUM”

Yapım şirketinin yaptığı açıklamanın ardından Mehmet Yılmaz Ak, sosyal medya hesabından paylaşım yaparak kendisine yöneltilen suçlamaları reddetti. Ak, ” Öncelikle hakkımda çıkan yönlendirmeli paylaşımlara ve haberlere çok üzüldüğümü belirtmek isterim.

Diziden erken ayrılmak zorunda kaldığım doğrudur. Bunun nedenlerini belirten bir açıklama daha önce yapmıştım. Bu karar; belirtildiği gibi bir anda alınan bir karar olmadı.

Haftalar öncesinde (çekimlerim devam ederken) sağlık sorunlarım sebebiyle çekimlere devam edemeyeceğim birçok defa yapım tarafına bildirilmiş ve maalesef bir dönüş alınamamıştır. Kayıtsız kalınmıştır.

Hem Yargı izleyicilerine, bensiz de devam edeceğine inandığım hikayesine, işin senaristlerine, yönetmenine, ekibine, meslektaşlarıma saygıda kusur etmemek için, anlayışınıza sığınarak daha da detaylı bilgi yazmamayı uygun görüyorum.

55 bölümdür emek verdiğim Yargı dizisi tarafından, eksik, taraflı açıklamalarla yapılan bu ithamları ve kariyerime verilmesi istenen bu zararı hak etmiyorum. Adaletli de bulmuyorum.”

Mehmet Yilmaz Ak tan yapim sirketine cevap geldi
Mehmet Yılmaz Ak’tan yapım şirketine cevap geldi

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir