Mahir Günşiray’dan Netflix’e ‘Şahmaran’ eleştirisi geldi

Mahir Gunsiraydan Netflixe Sahmaran elestirisi geldi 4
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Mahir Günşiray’dan Netflix’e ‘Şahmaran’ eleştirisi geldi. Yayınladığı tarihten bu yana büyük tartışmalara yol açan dizi, bu kez de Mahir Günşiray’ın tepkisiyle gündeme geldi.

Şahmaran dizisinde Ural karakterine hayat veren Mahir Günşiray, dizinin tanıtımına tepki gösterdi. Netflix’in başrollerinde yer alan Serenay Sarıkaya, Burak Deniz ve Mert Ramazan Demir‘in yer aldığı Şahmaran’ı yalnızca bu üç oyuncu üzerinden tanıtması üzerine dizinin Ural’ından tepki geldi.

Mahir Gunsiraydan Netflixe Sahmaran elestirisi geldi 3
Mahir Günşiray’dan Netflix’e ‘Şahmaran’ eleştirisi geldi

MAHİR GÜNŞİRAY’DAN NETFLIX’E ‘ŞAHMARAN’ ELEŞTİRİSİ GELDİ: 3 KİŞİLİK DİZİ YAPMIŞSINIZ

Netflix, dizinin tanıtımını “Şahsu, Maran ve Cihan… Sabaha kadar dinleyeceklerim tam liste” notuyla sosyal medya hesabından paylaştı. Dizide Maran’ın babası olan Ural karakterine hayat veren Mahir Gürşiray, Netflix’in bu paylaşımına “Bravo! 3 kişilik dizi yapmışsınız! Tebrik ediyorum! Başarılarınızın devamını dilerim.” diyerek Netflix’i eleştirdi.

Mahir Gunsiraydan Netflixe Sahmaran elestirisi geldi
Mahir Günşiray’dan Netflix’e ‘Şahmaran’ eleştirisi geldi

Günşiray’ın bu paylaşımının ardından, dizinin izleyicileri tarafından da cevap geldi. Bir kullanıcının Günşiray’a “Sizde genç ve başarılı, aslında ana karakterler olan oyuncuları, “Ustalığınıza” saygı duymayarak, ince bir şekilde tebrik etmek ve desteklemek yerine çok güzel aşağılamaya çalıştınız. Size de tebrikler.” diyerek tepki göstermesinin üzerine Mahir Günşiray ise şu ifadelerle cevap verdi; ” Oyunculara saygımız ve takdirimizi siz bilemezsiniz. Konuyu anlamadan yazmış olmak için yazmak, anlayış kıtlığına sahip olanlara ait.”

Mahir Gunsiraydan Netflixe Sahmaran elestirisi geldi 1
Mahir Günşiray’dan Netflix’e ‘Şahmaran’ eleştirisi geldi

Günşiray, eleştirilene şu ifadelerle devam etti; “Bir film ya da dizi çekim ekibi dışında, oyuncu ekibinin işidir. Çağımızda -özellikle Türkiye’de- ucuz ve akılsız tanıtım taktikleri birkaç kişiyi ön plana çıkarıp başarı sağlamak amacında oluyor, oysa -en çok emeği ve başarısı olan başroldeki oyuncular dışında- tüm oyuncuları da tanıtmayı hedeflese işin kendisi de bundan büyük fayda görür. Ama sığ bakış açısı hakim. Anlatabildim mi?”

Mahir Gunsiraydan Netflixe Sahmaran elestirisi geldi 2
Mahir Günşiray’dan Netflix’e ‘Şahmaran’ eleştirisi geldi

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir