İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Güzellik

Kızıl Saçın Üstüne Ne Renk Tutar?

Kızıl Saçın Üstüne Ne Renk Tutar?
+ -

Kızın Saçın Üstüne Ne Renk Tutar sorusu, kızıl saç mağdurları tarafından sık sık sorulur. Yapılan kızıl saç rengi hem çok zor kapanır hem de aktıkça renk yine kızıla döner. Daha önce kızıl saç rengi kulanmış olan biri, bu sorunlardan haberdar olabilir. Kızıl saçın üstüne ne renk tutar sorusunun yanıtını sizin için veriyoruz.

Kızılın Üstüne Hangi Renk Tutar?

Kızılın üstüne renk vermesi için elbette ilk olarak akla gelen koyu renkler olur. Çünkü koyu renkler ile ancak kızılın üstünü kapatmak mümkün olacaktır. Kızılın üstüne hangi renk tutar sorusunun yanıtı, aslında pek çok renk ile verilebilir. Çünkü renkler genel olarak koyu olduğunda kızıl bir süre mutlaka kapanır.

  1. Koyu Kahve: Hem kızıl ile uyumlu hem de koyu bir renk tercih ederseniz, aslında kızılın kapanması için iyi bir seçim yapmış olursunuz. Koyu kahve tonlarının kutu boyalarını tercih etmek, geçici de olsa bir süre çözüm olacaktır. Sonrasında dip boya gibi düşünerek, direkt olarak kapanması da sağlanabilir. Koyu kahve tonları bunun için ideal seçimler olacaktır.
  2. Kestane Kahvesi: Bir diğer öneri ise bu renk değişimi için kestane kahvesi renginin kullanımı oluyor. Bu rengi kullanarak da mevcut kızıl renginin minimum oranda kapanması sağlanabilir. Kestane renginin kapatması için saçın yapısı da önemli olacağından herkeste aynı etkiyi beklemeden uygulamak önemlidir.
  3. Türk kahvesi rengi: Kızıla biraz daha yakın renkler kullanmak, aslında yavaş yavaş kızıl renginden uzaklaşmak açısından iyi olacaktır. Bunun için kızılın üstüne hangi renk tutar sorusunun yanıtları arasında mutlaka olacaktır. Türk kahvesinin rengi de aynı zamanda büyük ölçüde kızılı kapatabilir. Bu sayede çok daha doğal bir görünüm de elde etmiş olacaksınız. Seçim tamamen sizin.
  4. Açık Renkler: Açık renkler uygulamak kızılı kapatmak için yeterli olmayacaktır. Ancak saçlarınızın rengini açmak için ilk etapta saçları yormamak adına uygulayabilirsiniz. Bu durumda direkt olarak açık renklerde yapılacak olan uygulamaların sonunda saçlarınızın daha canlı ve parlak olduğunu da göreceksiniz.
  5. Açıcı Kullanmak: Boya dışında, dilerseniz direkt olarak kızıl saçı akıtmak açısından açıcı kullanmak da bir çözüm önerisi olabilir. Bu durumda direkt olarak açıcı kullanarak da saç renginde kızıldan uzaklaşmak söz konusu olacaktır. Bunu göz önünde bulundurup direkt olarak siz de açıcı kullanmadan etkinin maksimuma çıkmasını sağlayabilirsiniz.

Saç renginin değişmesi için önerilen renkler yukarıdaki gibidir. Boyama şekli ve boya türü de önemli olacaktır. Tüm bunları göz önünde bulundurup ona göre bir seçim yapabilirsiniz.

Kızıl Saç Rengini Hangi Renk Kapatır?

Kizil Sacin Ustune Ne Renk Tutar Kizilin Ustune Hangi Renk Tutar
Kızıl Saçın Üstüne Ne Renk Tutar? 4

Sık sık sorulan ve kızıl renginden artık kurtulmak isteyen, daha açık saç renkleri kullanmak isteyen kişiler için cevaplıyoruz. Kızıl saç rengini hangi renk kapatır? Elbette daha doğru bir renk seçimi, saç renginin kapanması açısından önemlidir. Aynı zamanda saçlarınızın yıpranmasının da önüne geçmiş olursunuz.

Peki, saçlar yıpranmadan saç rengi nasıl değişecek? Bunun için kullanılan boyadan, direkt olarak yapılan boyama işlemine kadar her aşama önemlidir. Doğru bir şekilde hareket ederek, çözümü sağlanabilir.

Kızıl saç renginin uygulandığı saçlarda, doğru renk kapatma boya rengi kahve tonları oluyor. Koyu kahveler ya da siyahlar rengin direkt olarak kapanmasını sağlıyor. Bunu göz önünde bulundurun ve siz de rengin kapatılması ile daha hoş bir görünüm elde edin.

Kızılı Hangi Renk Kapatır?

Kizil Sac Rengini Hangi Renk Kapatir kizil sacin ustune ne renk tutar
Kızıl Saçın Üstüne Ne Renk Tutar? 5

Peki, kızılı hangi renk kapatır? Sunduğumuz renk önerileri var. Ancak elbette bunun dışında da farklı renklerin kullanımı ile kapatma mümkün. Saç renginizin en iyi şekilde kendisini göstermesi açısından seçilen renk önemlidir. Dilerseniz direkt olarak koyu renkler ile kapatabilirsiniz.

Siyah renk kullanarak kızılı kapatmak;

En sık önerilenlerden biri de kızılı siyah ile kapatmak olacak. Boyanın akması durumunda, mutlaka alttan çıkan kızıllar olacak. Ancak ilk etapta saç renginizin büyük ölçüde değiştiğini de görme fırsatınız var.

Saçlarınızın doğru bir boya ile boyanması durumunda, en iyi şekilde saç renginin değişimi sağlanacaktır. Göz önünde bulundurmanız halinde saç renginde kapatmayı göreceksiniz. Hemen boyada seçiminizi yaparak deneyebilirsiniz.

Siyah renginin akması durumunda, alttan çıkan kızılların kapatılması için yeniden bir uygulama gerekebilir. Bu durumda yeniden boyama yapacaksınız. Ancak saçların yıpranmaması için boyama sıklığına da dikkat etmeniz önerilir. Hem bunu göz önünde bulundurup hem de en kısa süre içinde kızıl boyanın kapatılması mümkün.

Kızıl Saçın Üstüne Küllü Kumral

Küllü kumralların kullanımı, koyu kızıl saçların kapatılması için doğru bir seçim. Kızıl saçın üstüne küllü kumral dendiğinde, direkt olarak saçların kapanacak olduğu düşünülür. Kişinin tercih etmiş olduğu saç boyasına göre de mutlaka bir değişim olur. Bunu göz önünde bulundurup, siz de hemen saç renginizi değiştirebilirsiniz.

Küllü kumral ile saç rengi değiştirmek için öncesinde saçlarınıza açıcı uygulamanıza gerek yok. Daha çok açık renkli uygulamaların öncesinde saça açıcı uygulama önerilir. Bunun dışında direkt olarak saçlarınızın daha canlı ve parlak gözükmesi, kızıl renginin de kapatılması ile mümkün olacaktır. Göz önünde bulundurmanız halinde, saç renginizin büyük ölçüde kapatılmış olduğunu göreceksiniz. En iyi boya seçimi ve doğru renk tercihi ile mevcut olan saçlardaki kızıllar azalır.

Küllü kumral boyaması yapılırken, seçilen boyanın türüne göre saçta ne kadar kalması gerektiği konusunda da net olmak önemlidir. Bunu değerlendirip, mutlaka ona göre hareket etmeniz gerekir. Saçlarınızı daha iyi göstermek açısından kızıl saçın üstüne renk tutar sorusunun yanıtına göre hareket ederek boyayabilirsiniz. Uzman desteği alarak da saç renginin kapatılması mümkün.

Yorum Yap