İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Güzellik

Gözlerinizle Etkileyebilmenin Sırları Nelerdir?

Gözlerinizle Etkileyebilmenin Sırları Nelerdir?
+ -

Duygu ve düşüncelerimizi ifade ettiğimiz duyu organımız gözlerimizdir. Bazen kelimelerle ifade etmekte zorlandığımız duyguları gözlerimizle anlatabiliriz. Ve bir klişe olarak gerçekten de gözler kalbin aynasıdır. Karşı cinsi etkilerken de gözlerimizi kullanırız.

Ülkemizde ne yazık ki renkli göz diye bir gerçek vardır. Renkli gözden kasıt mavi veya yeşil gözlü olmaktır. Ela, kahverengi, bal rengi renkleri toplumumuzda renkten sayılmaz. Bu yüzden etkileyici bakışlara sahip olmak için mavi veya yeşil gözlü olmak gerekir?

Neyse ki bir de Türkan Şoray gerçeği var ki bu ön yargıyı yok ediyor. Gözlere anlamı katan kişinin mimiklerini kullanıp kullanamaması ya da yanlış kullanmasıdır. Ufak dokunuşlarla gözlerinizi belirginleştirmeniz de ifade yeteneğinizi anlamlı kılabilir.

Peki, gözlerinizle etkileyebilmenin sırları nelerdir diye sorarsanız size şunları söyleyebiliriz;

  • Renkli lens kullanıyorsanız, bunu sürekli yapmayın ve lenslerinizi çıkarttığınız zaman insanların kafası karışmasın.
  • Gözleriniz çok küçükse gözlerinizin içine siyah kalem yerine beyaz kalem çekerseniz daha fresh bakışlara sahip olabilirsiniz.
  • Kirpikleriniz düzse kıvırarak yine gözlerinizin daha iri görünmesini sağlayabilirsiniz.
  • İri gözlerinizi küçültmek için göz içine siyah ya da lacivert kalem çekebilirsiniz.
  • Kâkül kullanıyorsanız gözlerinizin üzerine düşecek kadar uzun olmamasına dikkat etmelisiniz.

En önemlisi olduğunuz gibi davranmanızdır aslında. Kendinizi özgür bırakıp kasmazsanız bakışlarınızla ya da bir tebessümünüzle insanlarını etkileyen biri olabilirsiniz. İnsan bütün vücuduyla bir bütündür ve etkileyen organlarınız değil bedeninize yansıttığınız ruhunuzdur.

Yorum Yap