Eski Sevgiliyi Merak Ettirme Yolları

Eski Sevgiliyi Merak Ettirme
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Eski sevgilinizle aranızdaki ilişkinin halen bitmediğini düşünüyor olabilirsiniz. Eski mutlu günlerinize dönmek ve hayatınıza giren bu kişiyle mutlu olmak istiyorsanız eski sevgiliyi merak ettirme yolları arayabilirsiniz. Sevgilinizden ayrılmış olsanız bile kendinizi hatırlatarak ve onun sizi düşündüğünü bilerek yeniden birleşme yolları arıyorsanız erkeklerin düşünce ve duygu dünyasını bilerek işe başlamalısınız.

Erkekler Farklı Düşünür!

Erkekler kadınlar gibi oturup bütün gün eski sevgililerini düşünmezler. Özellikle kendilerinde bir iz bırakmayan güzel anıları olmayan kadınları hiç düşünmezler. Sizde bu konuda kendinize güveniyor ve eski sevgilinizin bir zamanlar sizi sevdiğini düşünüyorsanız aklına gelme ihtimaliniz yüksek olacaktır. Hatta unutulmayacak kadar güzel hayaller kurmuş ve bunlar için çabalamışsanız eski sevgiliniz zaten sizi düşünmeden edemeyecektir.

Erkekler Duygusal Değil Mantıksal Hareket Eder!

Erkekler kadınlar gibi duygusal nedenlere bağlı olarak eski sevgililerini düşünmezler. Tamamen mantıksal olarak hareket eden erkekler için bir ilişki bitmişse ve geride kalmışsa eski sevgiliyi düşünmenin bir faydası yoktur. Erkekler yeni konuştukları kadınlarla eski sevgililerini karşılaştırma yoluna giderler. Sizde bu karşılaştırmada öne çıkan taraf olursanız sizi düşüneceği günler artacaktır.

Kadınlar Duygularını Paylaştıkları Sevgililerini Unutmaz!

Kadınlar duygularını paylaştıkları eski sevgililerini hatırlamaya daha fazla eğilim gösterirler. Bir kadınla ne kadar çok paylaşımınız varsa o kadar çok anı ve o kadar çok hatırlanmak anlamına gelecektir. Kadınlar eski sevgilileri ile mutlu oldukları anları hatırladıkça eski sevgililerine daha çok eğilim gösterebilirler.

Eski Sevgiliye Kendini Merak Ettirmek

Eski sevgiliye kendini merak ettirmek için sürekli mesaj atmak, aramak ya da etrafında dolanmak doğru davranışlar değildir. Erkekler bu durumdan sıkılır. Etraflarında sürekli olarak gezen kadınlardan hoşlanmazlar.

Kadınlar için durum farklıdır. Kadınlar eski sevgililerinden kötü bir şekilde ayrılmamışsa etrafında olmasından hoşlanırlar. Hatta bu kadının ruhunu okşayacak ve mutlu olmasını sağlayacaktır. Ancak bu durum erkek için zor bir durumdur.

Eski sevgiliye kendini merak ettirmek için:

Neşenizi Bozmayın!

Kadınların en sık yaptığı hataların başında eski sevgiliye karşı ağlamaklı bir hal almak gelir. Eski sevgiliye kendini merak ettirmek isteyen kadınların neşesine devam etmesi erkek için daha yüksek bir uyarıcıdır. Erkekler neyi kaybettiklerini gördüklerinde yıkılırlar ve kadın neşeli şekilde yaşıyorsa bu erkeğin ‘’Eyvah! Kaybettim’’ duygusuna girmelerine neden olacaktır.

Eski sevgilinize karşı her zaman mutlu bir profil çizmeye çalışın. Hatta bunu zorunluluk olarak yapmayın ve gerçekten mutlu olmaya çalışın. Sonuçta dünyada tek insan o değil ve sizi daha büyük bir sevgiyle saracak başka biri de karşınıza çıkabilir.

Asla Peşinden Koşmayın!

Eski sevgilinizin peşinden koşmanız demek zorla kendinizi ona hatırlatmanız demektir. Önemli olan sizin onu hatırlamasıdır. Siz kendinizi sürekli olarak hatırlattığınızda çekici olmaz itici biri olursunuz. Peşinden koşmak için onun girdiği ortamlara girmeye çalışmak, arkadaş çevresini kendi tarafınıza çekme yolunu tutmak yapacağınız yanlışların başında gelecektir.

Gizemli Olun!

Erkekler her şeyini bildikleri bir eski sevgiliyi düşünmezler. Çünkü eski sevgili ile ilgili düşünülecek önemli bir durum yoktur. Ama hayatında bazı kısımları gizli olan ya da hayatının her safhasını anlatmayan kişiler gizemli insanlardır. Erkekler bir yanı gizemli olan kadınları daha çok merak eder ve daha sık düşünür. Eski sevgilinize karşı hayatınızın bazı bölümlerini bilemeyeceği gizemler oluşturun. Mesela yakın zamanda yaşadığınız bir tartışmada herkese açıklama yapmayın ve oda bu durumu bilmesin.

Uzak Durun Tepki Vermeyin!

Eski sevgilinize kendinizi hatırlatmak için onun yaptığı paylaşımlara yorum yapmak gibi çalışmalar yapmayın. Bunun yerine onunla görüşmek zorunda kaldığınız zamanlarda uzak durun ve her yaptığına tepki vermeyin. Mesela o bir başkası ile konuşuyor diye sizde başka birini bulup konuşmaya çalışmayın.

Kendinize Muhteşem Bir Sayfa Açın!

Eski sevgilinizin sizi düşünmesini sağlamak için kendinize yepyeni bir sayfa açın. Bu sayfada sadece mutlu olmak için atacağınız adımlar olsun. Kendinizi mutlu edecek şeyler yapın. Yeni sosyal çevrelere girin, fotoğraflar çekin. Yaşadığınız hayatı eski sevgilinizin duyup görebileceği bir hale getirmek için sosyal medya ve eski arkadaş çevrenizi kullanın. Sizin ayaklarının üzerinde duran biri olduğunuzu görmek ve haberlerinizi almak eski sevgilinizin daha çok sizi düşünmesine neden olacaktır.

Eski Sevgili Nasıl Köpek Edilir?

Eski sevgilinizi yeniden kendinize bağlamak ve tabiri caizse köpek gibi süründürmek niyetindeyseniz bu istediğiniz kadar kolay olmayacaktır. Ancak kafanızı kullanır ve duygularınıza yenik düşmezseniz bu durum daha kolay bir şekilde ilerleyebilir.

Eski Sevgilinizi Silin!

Eski sevgilinizi mümkünse hayatınıza hiç girmeyen biri gibi görün. Onun varlığı ile yokluğunun aynı olduğunu size hiçbir etkisi olmayacağını hissettirin. Girdiğiniz ortamlarda eski sevgiliniz varsa yabancı biri varmış gibi tepki verin. Ona bakmayın, farklı hareketler yaparak ilgi çekmeye çalışmayın. Yoğun ve neşeli olduğunuzu gösterin.

Kıskandırma Yolunu Seçmeyin!

Eski sevgili nasıl köpek edilir diyorsanız kıskandırmak son düşünceniz olsun. Çünkü kıskandırmak eskiden kullanılan bir yöntemdi ve günümüzde işe yaramadığı kanıtlandı. Yeni sevgili yapmak yerine gerçekten yeni bir ilişkiye başlamaya hazır bir görüntü sunmanız yeterli olacaktır. Çevrenizde size karşı aşk besleyen kişilere karşı kıskandırma amaçlı yakınlık kurmayın. Mümkün olduğunca istediğiniz için yöneleceğiniz ilişkiler kurmaya çalışın.

Yenilen!

Eski sevgiliyi merak içerisinde bırakmanın yollarından biri de değişimdir. Kendini eski halinden daha farklı bir hale getirmen ve yenilendiğini hissetmen karşı tarafı da etkiler. Kendini ne kadar seversen ve kendine güzel yenilikler eklersen bu eski sevgilin tarafından kolayca fark edilecektir. Seni bıraktığı eski sen olarak değil yeni ve farklı bir kişilik olarak görmeye başlayacaktır.

Kendini Göster!

Eski sevgilini çılgına döndürmek için saklandığın yerden çıkmalısın. Kendini gösterebileceğin mecralara yönel. Arkadaş çevrenle birlikte eski sevgiline ne kadar mutlu olduğun imajını ver. Sosyal medyayı aktif olarak kullan ve bir yıldız gibi parla.

Eski Sevgiliyi Çıldırtmanın Yolları

 • Eski sevgiliyi çıldırtmak için onunla ayrıldığında dair pişmanlık duyma.
 • Arkadaş çevrene onu anlatarak vakit kaybetme ve arkadaş çevrenle ona haber gönderme.
 • Kendine bak ve kendini sev.
 • Değişimi kendinde başlat ve hayatında muhteşem yenilikler olmasına izin ver.
 • Eski sevgilini unut ve hiç yaşanmamış saydığın bir ilişki gibi görmeye çalış.
 • Yeni mutluluklara yelken açmak senin de hakkın. Bu yüzden yeni mutlulukların önünü eski sevgilinle kesme.
 • Mutlu ol, sev, gez, dolaş.
 • Eski sevgilinin seni görmesi için arada onun bulunduğu ortamlara uğra. Ama bunu ona hissettirme. Mümkün olduğunca tesadüfmüş gibi yap.
 • Tuhaf davranışlar sergileyerek eski sevgilini düşündüğün izlenimi kazanma.
 • Telefon aramalarına ve mesajlarına yanıt verme.
 • Ona eski sevgilin gibi değil normal sıradan bir insanmış gibi davran.
 • Eski sevgiliyi çıldırtma yolları içerisinde en çok da kendini değerli hissetmek ve değerli olduğunu diğer insanlara kabul ettirmek işe yarayacaktır.

Ayrılan Erkek Merak Eder Mi?

Ayrilan Erkek Merak Eder
Eski Sevgiliyi Merak Ettirme Yolları 1

Ayrılan erkek eğer geride bıraktığı kişi için derin duygular beslemişse merak edecektir. Ancak birkaç günlük bir ilişkiden sonra ayrılan erkeğin geride bıraktığı kadını merak etmesi pek mümkün değildir. Uzun yıllar ilişki yaşamış ve geleceğe yönelik hayaller kurmuş olan erkekler yıllar sonra evlenmiş dahi olsalar ayrıldıkları kişiyi merak edeceklerdir. Kadınlar içinde durum hemen hemen aynıdır. Zaman ayırdıkları ve gerçekten sevdikleri erkekleri kadınlarda merak eder. Ayrılan erkek merak eder mi sorusunun bir diğer cevabı da aslında siz ne kadar merak ediyorsanız o da o kadar ve ya daha az merak ediyor şeklinde olacaktır.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir