Eski Sevgiliyi Geri Döndürme: 14 Gün Kuralı

Eski Sevgiliyi Dondurmek Icin Taktikler
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ayrılıklar, özellikle terk edilen kişilerde hayatın en zor deneyimlerinden ve günlerinden olabilir. Sevgiliden ayrılmak hayatınıza çok fazla keder ve üzüntü getirebilir. Ayrıca bir ayrılık yaşadıysanız, ihanet veya öfke duyguları da hissedebilirsiniz. Eski sevgiliyi geri döndürme yollarını arıyorsanız 14 gün kuralı işinize yarayabilir. Ayrıca ilişkiler genellikle şüpheler ve suçlamalar nedeniyle sona erer. Genelde ceviz kabuğunu doldurmayacak olan bu sebepler çiftlerin ayrılığı ile sonuçlanabilir. Eski erkek arkadaşınızı veya kız arkadaşınızı geri döndürmek için yapabileceğiniz bazı şeyler vardır. Eski sevgilinize tekrar kavuşmak için elinizden gelen her şeyi yapmış olabilirsiniz, ancak çoğu insan çaresiz ve duygusal olduğunda birçok hata yapar. Siz de bu süreçte hatalı adımlar atmış olabilirsiniz. Ayrılma nedeniniz önemli bir ölçüt olsa da, pratikte herkes eski kız arkadaşınızı veya erkek arkadaşınızı kalıcı olarak geri döndürebilirsiniz. Bu sadece kararlarınızda ne kadar ısrarcı olduğunuzla ilgilidir. Aynı anda doğru şeyleri yaparak ve sabrederek başarıya ulaşabilirsiniz.

Sevgilinizi geri döndürmek için uymanız gereken bazı kurallar vardır. Bu kurallar arasında en önemlisi onunla iletişim kurmadığınız bir süre olarak karşınıza çıkabilir. Böylece ikiniz de birbirinizden biraz uzaklaşarak kafanızı toplayabilirsiniz. Zaman tanıma işlemi doğru yapılırsa, ayrılıktan kurtulmanıza ve panik yapmamanıza yardımcı olur. Eski sevgilinize geri dönmek istiyorsanız, kendinize güvendiğinizi hissettiğinizde ve eski sevgilinizle tekrar konuşmaya hazır olduğunuzda zaman tanıma işine bir son verebilirsiniz.

Ayrılıkta 14 Gün Kuralı Nedir?

Ayrılıkta 14 gün kuralı, eski sevgiliniz ile 14 gün hiçbir bağlantınızın olmaması demektir. Bu, eski sevgilinize herhangi bir mesaj atmayacağınız veya telefon ile aramayacağınız anlamına gelir. Anlayacağınız 14 gün boyunca eski sevgiliniz ile iletişim kurmamalısınız. Eski sevgiliyi geri döndürmek istiyorsanız biraz sabretmeli ve kurallara uymalısınız. Eski kız veya erkek arkadaşınız uzunca bir süre sizinle iletişim kuramadığında sizi özlemeye başlar ve sesinizi duymak için can atar. 14 Gün kuralı bitmeden önce eski sevgiliniz sizinle iletişim kurmaya çalışırsa asla buna izin vermemelisiniz. Bu sizi terk etmeyi seçse bile sizin her zaman ulaşılabilir olduğunuz izlenimini verebilir. Eski sevgilinizle iletişim kurmak için acele etmemeli ve başka şeyler yaparak zaman geçirmeyi denemelisiniz.

Ayrilikta 14 Gun Kurali Nedir
Ayrılıkta 14 Gün Kuralı Nedir?

Sevdiğiniz bir insanla iletişim halinde olamamak ne kadar zor ve acılı olsa da 14 gün kuralını çiğnememek çok önemli. Eski sevgilinizle konuşmadığınız süre ilerledikçe bu taktiğin işe yarayıp yaramadığı konusunda kararsız kalabilirsiniz ve cesaretiniz kırılmaya başlayabilir. İçinizden onu aramak ya da mesaj atmak gelebilir. Ancak eski sevgiliyi geri döndürmek istiyorsanız bunları yapmamalısınız. Eski sevgiliniz muhtemelen neden ona henüz ulaşmadığınızı merak ediyor ve verdiği kararlar için pişmanlık duymaya başlıyor. Bu yüzden, güçlü olmalı ve olabildiğince uzun süre dayanmalısınız.

Eski sevgiliyle hiçbir temas kurmamak zor olsa da eski sevgiliyi 14 gün kuralı ile geri döndürmek için gereklidir. Onunla iletişim kurmadığınız sürelerde aklınızda sürekli o olabilir ve zihninizin bir parçası sevgilinize ulaşmanız veya mesajlarına yanıt vermeniz gerektiğine ikna olmuş olabilir. Ancak, 14 gün kuralını bozarsanız o kişinin size geri dönme ihtimali de azalır. Bununla birlikte bu süreçte eski erkek arkadaşınıza veya eski kız arkadaşınıza ilgi duymak ve onu aramak istemek gayet doğaldır. Bu süreci biraz daha kolaylaştırmak için eski sevgilinizle ilgili olan herhangi bir anıdan ve eşyadan uzak durmalısınız. Bazı insanların ayrılık zamanlarında eski sevgililerinin sosyal medya hesaplarını takip etme alışkanlığı vardır. Onların ne yaptıklarını görmek için sürekli sayfalarına bakarlar. Bu gibi alışkanlıklar eski sevgilinizi özleme duygunuzu artırabilir ve ayrıca kızgınlık duygularınızı da arttırabilir. Bu nedenle, sosyal medyaya tamamen ara vermeniz muhtemelen en iyi seçenektir.

14 Gün Kuralı Eski Sevgili

Siz ve eski sevgiliniz, ayrılmadan önce uzun bir süre birliktelik yaşamış olabilirsiniz. Yıllardır olmasa da aylardır yanınızda olan biriyle konuşmayı bırakmak zordur. Uzun bir süre duygusal birliktelik yaşadığınız bir insandan uzak kalmak çok üzüntü ve acı verici olabilir. 14 gün kuralı sayesinde eski sevgilinizi bir düşünme alanı vereceksiniz ve sağlıklı karar almasını sağlayacaksınız. Sevgilinizden ayrıldıktan sonra eski günleri özleyebilir ve zaman zaman onunla iletişim kurmak isteyebilirsiniz. Ancak 14 gün süreyle hiçbir kurmamalısınız ve onun yokluğunuzu hissetmesini sağlamalısınız.

Eski Sevgiliyi Geri Dondurmenin Yollari
14 Gün Kuralı Eski Sevgili

Bu kural eski sevgiliyi geri döndürme konusunda son derece yara sağlar. Ayrıca bu kuralı uyguladığınızda, eski sevgiliniz olmadan hayatınıza odaklanabilir ve kendinizi yeniden tanıyabilirsiniz. Hatta bu süre boyunca düşünerek hatalarınızdan ders alabilir ve gelecekte aynı hataları yapmaktan kaçınabilirsiniz. Eski sevgilinizden ayrılmak ve onu her gün sosyal medyada görüp, paylaşımlarına bakıp hatırlamak çok üzücüdür. Sosyal medya dâhil hiçbir yerden iletişim kurmamalı, profiline girmemelisiniz. Hatta sosyal medya hesaplarınızı geçici süre kapatabilir ya da telefonunuzdan silebilirsiniz. Bu 14 gün kuralı ayrıca eski sevgilinizin sizi özlemesine fırsat tanır.

Eski sevgilinizle uzun süredir birlikteyseniz, ona bağımlı hale gelmiş olabilirsiniz. Onunda 14 gün temas kurmadığınızda huzursuz, gergin veya boşluk hissi hissedebilirsiniz. Hatta bir parçanız yok olmuş gibi hissedebilirsiniz. Eski sevgiliyi geri döndürmek ve yeniden sağlıklı bir ilişki kurmak istiyorsanız, onunla 14 gün iletişim kurmaktan kaçınmalısınız. Ayrıca sosyal medyadan eski sevgilinizi silmeyin ama hesaplarına da girmeyin. Bu zor oluyorsa uygulamayı telefonunuzdan silebilirsiniz.

Eski Sevgili Geri Döndürme Taktikleri

Eski sevgiliyi geri döndürmek için uygulayacağınız bir planınızın olması önemlidir. Çünkü bir ayrılıktan sonra incinirsiniz, duygusal olarak çökersiniz ve hepsinden önemlisi kafanız karışır. Bu kafa karışıklığı halindeyken, tekrar bir araya gelme şansınızı kaybettirecek ve kendinizi mutsuz hissetmenize neden olacak birçok hata yapmanız kaçınılmazdır.

Eski Sevgiliyi Geri Dondurme 14 Gun Kurali
Eski Sevgili Geri Döndürme Taktikleri

Eski sevgiliye sürekli mesaj atmak ve aramak büyük bir hatadır. Aslında ayrıldıktan sonra onları bir kez aramak bile büyük bir hatadır. Biraz kendinize ve ona zaman tanımalısınız. Bunun için yukarıdaki 14 gün kuralını okumanızı tavsiye ederim. İçgüdüleriniz her ne kadar eski sevgilinizle iletişim halinde kalmanızı söylese de bunu yapmamalısınız. Aslında, eski sevgilinizi her aradığınızda veya mesaj attığınızda, ona muhtaç bir insan olduğunuzu ve o olmadan mutsuz olduğunuzu gösteriyorsunuz. Bu muhtaçlık çoğu zaman iticidir ve eski sevgilinizi sizden daha da uzaklaştırır.

Eski sevgiliyi geri döndürme taktikleri aslında çok basittir. Bir süre temas kurma, sürekli mesaj atma ve her şeyi kabul etme. İçinizden eski sevgilinizin istediği her şeyi kabul etmeyi ve bu sayede geri döneceğini düşünebilirsiniz. İçgüdüleriniz size ihtiyaçlarınızın, değerlerinizin, arzularınızın, hedeflerinizin önemli olmadığını tek önemi olan şeyin eski sevgiliniz olduğunu söyleyecektir. Eski sevgilinizin söylediği her şeyi kabul etmek onu size geri getirmeyecek. Aksine sadece eski sevgilinizin size daha az saygı duymasını sağlayacaktır.

Ayrılık durumlarında eski sevgilinizi geri döndürmek için 14 gün kuralını uygulamalısınız. 14 gün boyunca sabretmeli ve onunla hiçbir yerden iletişim kurmamalısınız. Yine de eski sevgiliyi geri döndürmenin yollarını arıyorsanız aşağıdakileri uygulayabilirsiniz.

Eski Sevgiliyi Geri Döndürmenin Yolları

Eski Sevgili Geri Dondurme Taktikleri
Eski Sevgiliyi Geri Döndürmenin Yolları
 • Eski sevgilinizle iletişim kurmayın
  Eski sevgiliniz sizin için en iyi kişinin kendisi olduğunu düşünür. 14 gün kuralı ile iletişim kurmayarak eski sevgilinize aslında öyle olmadığını göstermelisiniz.
 • Sosyal medyada paylaşım yapmayın
  Sosyal medyada sevgili, aşk konularında asla paylaşım yapmayın. Öncelikle tanıdıklarınızın bu durumu bilmesine gerek yok. Ayrıca sizi zaten gerçekten önemseyen arkadaşlarınız sizi arar ve halinizi sorar. Tüm bunlarla beraber sevgiliniz sizin halinizi anlayabilir ve sizi merak etmesine gerek kalmaz.

14 gün kuralı ile sevgiliyi geri döndürmek

Bu yazıyı okuyup adımları uyguladıktan sonra eski sevgiliniz sizinle herhangi bir şekilde tekrar iletişim kurmaya çalışırsa biraz alttan ve buna izin verin. Ancak hemen yelkenleri suya indirmeyin. Sizinle tekrar iletişime geçtiğinde, ona sadece bir tanıdık gibi davranın, asla eski sevgili gibi davranmayın. Kibar olun ve onunla konuşmaya hazır olduğunuzu hissetmiyorsanız konuşmayın. Ayrıca ilk konuşmalarda ve buluşmalarda hemen barışmamanız, biraz kafanızı toplamanız ilişkinin geleceği açısından daha iyi olacaktır.

0
mutlu
Mutlu
1
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

 1. Hatice U. 2 hafta önce

  İşe yaradı, çok teşekkür ederim

  Cevapla