Erzak Yardımı Yapan Dernekler

Erzak Yardımı Yapan Dernekler
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
erzak
Erzak Yardımı Yapan Dernekler 1

Günümüzde pek çok erzak yardımı yapan dernekler bulunmaktadır. Yardıma muhtaç kişilerin imdadına yetişen, gerekli erzak dağıtımlarını yapan kurum ve kuruluşlar her zaman çalışmaktadır. Eğer ihtiyaç sahibiyseniz sizlerde bu kurumlardan erzak yardımı talebinde bulunabilirsiniz. Fakat erzak yardımı yapılırken de belli başlı şartları taşıyor olmanız gerekir. Erzak yardımı yapan dernekler sayesinde ihtiyaç sahipleri ihtiyaçlarına kavuşmuş oluyor.  Özellikle de kış aylarında rahat edebilmek adına gerekli kurum ve kuruluşlar kömür yardımı da yapmaktadır. Fakat bu yardım herkese yapılmamak da olup belli başlı şartları taşıyan kişilere yapılmaktadır. Kış aylarının yanında yapılan yardımlardan ziyade erzak yardımları da yapılır. Erzak yardımından yararlanmak isteyen kişiler önceden başvuru yapmaları gerekir ve özellikle devlet tarafından sosyal yardımlaşmadan alınacak yardımlar da doğrudan sizden istenen belgeler ile başvuruda bulunmanız gerekir. Eğer erzak yardımı başvurusunda bulunmak istiyorsanız deniz feneri yardımlaşma ve dayanışma derneğine başvuru yapabilirsiniz. Derneğin amacı ise ihtiyaç sahiplerinin son kişisine kadar ulaşıp buna yönelik çalışmalar yapmaktır. Derneğe başvuracak kişilerin dernek numarasına ve başvuru bilgilerine ihtiyaç vardır. Deniz feneri yardımlaşma ve dayanışma derneği telefon bilgileri ve adres bilgileri ise;

Adres: Kazlıçeşme Mahallesi 10. Yıl caddesi İstanbul, Zeytinburnu

Telefon: 0212 415 61 61- 0212 414 60 60

E posta adresi: fener@denizfeneri.org.tr

erzak4
Erzak Yardımı Yapan Dernekler 2

Erzak yardımı yapan bir diğer kurum ve kuruluş ise Türkiye Diyanet Vakfı olarak karşımıza çıkmaktadır. Yine derneğin amacı ihtiyaç sahiplerini bulup araştırıp gerekli erzak yardımı yapmaktır. Vakfa başvuruda bulunmak isteyen kişiler derneğin numarası ile de başvuru da bulunabilirler.

Adres: Kültür Mahallesi Doktor Mediha Eldem Sokak Kocatepe, Ankara

Telefon:0312 416 90 00- 0530 918 19 75

Türkiye Kızılay Derneği de yine erzak yardımında bulunabileceğiniz bir diğer yardım kuruluşları arasında yerini almaktadır. Kızılay derneği ihtiyaç sahiplerine en çok yardımda bulunan dernekler arasındadır. İhtiyaç sahiplerini tek tek saptayıp gerekli erzakları ihtiyaç sahiplerine dağıtmakta olan bu kuruluşa başvuru da bulunmak isterseniz telefon numarası ile başvuru yapabilirsiniz.

Telefon: 0312 584 18 68

Adres: Yenişehir, Ankara

Yardım Yapan Dernekler

erzak5
Erzak Yardımı Yapan Dernekler 3

İhtiyaç sahiplerinin en çok merak ettiği konular arasında yardım yapan dernekler gelmektedir. Günümüzde ihtiyaç sahiplerine ulaşmak için pek çok yardım yapan dernekler, kurum ve kuruluşlar bulunmaktadır. Bu yazımızda da ihtiyaç sahiplerinin ulaşabilmesi için gerekli yardım yapan derneklerden bahsedeceğiz. Özellikle kış aylarının gelmesi ile birlikte kömür paralarının da artması nedeni ile bazı ihtiyaç sahipleri kömür yardımında bulunmak isterken bazı ihtiyaç sahipleri de gerekli erzak yardımına başvuru da bulunmak istiyor. İhtiyaç sahipleri için derlediğimiz yardım yapan dernekler aşağıda bulabilirsiniz.

Özellikle para yardımında bulunmak isteyen ihtiyaç sahipleri için de birçok dernek bulunmaktadır. Öyle ki artık insanlar mutfak harçlarını bile karşılayamaz hale gelmiştir.  Özellikle asgari ücretli ve asgari ücret altında çalışan kişiler ailelerine bakmakta bir hayli zorluk yaşamaktadır. Hal böyle olunca da yardım yapan dernek ve kuruluş arayışı içine girilir. Para yardımında bulunmak isteyen ihtiyaç sahipleri fakir ve muhtaçlara yardım derneğine başvuru da bulunabilir. Özellikle de öğrencileri için karşılıksız burs veren bu yardım derneği aynı zamanda ihtiyaç sahiplerinin de eli olmuştur. Veren el alan elden üstündür sloganı ile açıldığı ilk günden beri pek çok aileye yardım ulaştırmıştır. Yine ihtiyaç sahiplerinin yardımına koşan bir diğer dernek ise Türkiye yardım severler derneğidir. Bu dernek de açıldığı günden bu yana pek çok aileye maddi ve manevi destek de bulunmuştur.

Aynı zamanda birçok şubesi olan bu dernek hayatlara destek, hayallere ortak olun sloganı ile birçok aileye yardım eli uzatmaktadır. İhtiyaç sahiplerinin yardımına koşan bir diğer dernek ise dost eli derneğidir. Bu yardım yapan dernekler sayesinde de para yardımı alabilirsiniz. Gıda bankacılığı sistemini de ilk defa oluşturan bu dernek 2001 senesinden bu yana birçok aileye yardım etmiştir. Vuslat derneği de yardımda bulunan diğer derneklerden bir tanesidir. Özellikle online başvuruda bulunmak isterseniz vuslat derneği buna imkan tanımaktadır. Faaliyetlere başladığından bugüne birçok aileye destek de bulunmuş ve ihtiyaçlarını gidermiş bir dernektir.  Yalnızca ülkemizde değil de gelişmekte olan ülkelere bile el uzatan vuslat derneği özellikle de Afrika da aç ve susuz kalan kişilere yardım eli uzatmaktadır.

Maddi Yardım Almak İstiyorum

erzak3
Erzak Yardımı Yapan Dernekler 4

Bazı ihtiyaç sahipleri maddi yardım almak istiyorum fakat nereye ve hangi kuruluşlara başvurmam gerekir? Diye merak etmektedir. İhtiyaç sahipleri için çalışan ve onların ihtiyaçlarını gidermek için uğraşan birçok kurum, kuruluş ve dernekler mevcuttur. Eğer sizler de maddi yardım almak istiyor ve nereye başvuruda bulunacağınızı bilmiyorsanız içeriğimizin devamından detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz. Eğer maddi yardım almak istiyor ve dernek, kuruluşlara başvuruda bulunmak istiyorsanız bunları yerine getirecek birden çok dernekler mevcuttur. Maddi yardım da ihtiyaç sahibi olan vatandaşlara yapılan bir yardımdır. Maddi yardım için belediyeler ya da kaymakamlara başvuruda bulunabilirsiniz. Bunların yanında yine devlet dışında maddi yardım da bulunan pek çok iş adamları ve firma sahipleri vardır. Aynı zamanda dernekler, vakıflar da maddi yardım başvurusunda bulunabileceğiniz bir diğer kuruluşlardır.

Maddi yardım başvurusuna yalnızca gerçek ihtiyaç sahipleri başvuruda bulunabilir. Herkesin başvurusu maalesef ki kabul edilemez. Aldığı maaş, aile durumu her şeyi belgelerle sunularak araştırılır ve o şekilde devlet başvuruyu kabul eder. Yani herkesin maddi yardım başvurusu kabul olmaz. Maddi yardım başvurusunda bulunmak için özel bir şart koşulmaz. Başvurulan aracılık tarafından başvurular incelemeye tabii tutulur ve incelemeler sonucunda ihtiyaç görülürse yardım yapılır. Maddi yardım başvurusunu yukarıda da bahsetmiş olduğumuz gibi devletten de isteyebileceğiniz gibi özel vakıf ve kuruluşlardan da talep edebilirsiniz. Maddi yardım almak istiyorum ne yapmak gerek diye merak ediyorsanız. Maddi yardım başvuru formunda aylık geliriniz beyan etmeniz ve hali hazır da bir işte çalışıp çalışmadığınızı belirtmeniz gerekir.

Evinizi kendi üzerinize mi veya kendi üzerinize mülkünüz var mı bunları beyan etmeniz gerekir. Bu bilgiler doğrultusunda da maddi desteği ihtiyacınız olup olmadığını anlatmış ve beyan etmiş olursunuz. Böylelikle de başvuruda bulunan kişilerin gerçekten ihtiyaç sahibi olup olmadığı belirlenip ihtiyaç görülmesi durumunda yardım gerçekleşmiş olur. Eğer işsizseniz ve bir yerden gelirinizi yoksa işsiz vatandaşlara maddi gelir sağlanması adına başvuruda bulunabilirsiniz. Başvurular onaylanıp kabul görülmesi durumunda da işsizlik maddi yardımı alabilirsiniz. Bu da devlet tarafından işsiz kişilere yapılmış olan bir yardım türüdür. Devlet işsiz kişilere yardım edebilmek için bazı talepler sunmaktadır. İşsizlik talebinde bulunmak isterseniz de bunu online ortamdan gerçekleştirebilirsiniz. İşsizlik başvurusu için yalnızca e-devlet şifreniz olması gerekir, eğer bu şifreye sahip değilseniz de PTT şubelerinden e-devlet şifresi edinebilirsiniz. E-devlet sitesinden de maddi destek yazdığınız zaman çıkan formu eksiksiz bir şeklide doldurarak maddi yardımın gelmesini bekleyebilirsiniz.

Maddi Yardım Yapan Vakıflar

erzak2
Erzak Yardımı Yapan Dernekler 5

Eğer ihtiyaç sahibiyseniz ve maddi yardım yapan vakıflar neresi merak ediyorsanız bu içeriğimizde sizler için maddi yardım yapan vakıflardan bahsedeceğiz. Günümüzde pek çok ihtiyaç sahibi bulunmaktadır ve bu ihtiyaç sahipleri de bazı kurum ve kuruluşlara maddi yardımda bulunmak isterler. Ülkemiz de her şeyin artması ile birlikte bazı aileler geçimlerini çok zor şartlar altında sürdürmektedir. Devlet de bu ailelere yardım eli uzatmaktadır. Özellikle asgari ücret ile geçimini sağlayan çocuklu aileler bazı şartlarda zorlanmakta ve maddi yardım talebinde bulunmaktadır. Bu konuda yardım talep edebileceğiniz pek çok kurum ve kuruluş mevcuttur. Bunlardan bazıları ise aşağıdaki gibidir;

  • İHH İnsani Yardım Vakfı: Ülkemizde pek çok yardım bekleyen ailelere yardım etmiş vakıflardan bir tanesidir. Kurulduğu günden bugüne yalnızca ülkemizde değil farklı ülkeler de de yardım yapmaya devam etmiştir. Yalnızca maddi yardım başvurusu ile kalmayıp savaş bölgelerinde ve okul, hastane ihtiyaç duyulan bölgelerde toplanan bağışlar ile yardım yapılmıştır.
  • Türkiye Sokak Çocukları Vakfı: Bu kuruluşun adından da anlaşılacağı üzere kimsesiz, anne ve babası olmayan çocuklara eğitim hayatına devam edebilmeleri adına kurulmuş olan bir vakıftır. Bugüne kadar pek çok ihtiyaç sahibi çocuğa burs vererek çocukları mutlu etmiş ve onların ihtiyacını gidermiş olan bir vakıftır.
  • Ayhan Şahenk Vakfı: Ayhan Şahenk doğuş şirketler grubu başkanıdır ve kurulduğu günden bugüne pek çok insana yardım eli uzatmıştır.  Yalnızca ülkemizde faaliyet gösteren bir vakıftır. Vakıflar arasında en çok ihtiyaç sahibine ulaşan ve yardım yapan bir kuruluştur. Eğitim, sağlık, giyim konusunda da pek çok kişilere yardım eli uzatmış olan bir vakıftır.
  • Nef Vakfı: Yine birçok ihtiyaç sahibinin yardımına koşan ve yardım eli uzatan vakıflardan bir tanesidir. İhtiyaç sahibi ailelerin lise ve ortaokul masraflarını karşılamak ve eğitimlerine destek olmak amaçlı kurulan bir vakıftır.

Yardım Derneklerine Başvuru

Birçok ihtiyaç sahibinin akıllarında ki sorulardan bir tanesi de yardım derneklerine başvuru nasıl gerçekleştirilir? Sorusudur. Eğer ihtiyaç sahibi bir vatandaşsanız devletin farklı kurum ve kuruluşlarına giderek birebir başvuruda bulunabileceğiniz gibi online olarak da başvuru yapabilirsiniz. Örneğin; e-devlet şifrenizin bulunması ile birlikte e devletinize girerek maddi yardım yazıp burada çıkan formu eksiksiz ve beyanlarına uygun bir şekilde doldurarak yardım başvurusunda bulunabilirsiniz. Yine aynı zamanda şehrinizde bulunan ve yardım yapan iş adamları mevcutsa birebir olarak gidip başvuruda bulunabilirsiniz. Ama online yapacağınız devlet başvuruları size kolaylık sağlayacaktır. Yine eğer ihtiyaç sahibi bir vatandaşsanız ve asgari ücret ile geçinip ailenizden başka çalışan kişi yoksa başvuruda bulunabileceğiniz pek çok dernek ve vakıflar mevcuttur. Yardım derneklerine başvuru dilerseniz online şekilde gerçekleştirebileceğiniz gibi derneklere gidip form doldurarak da başvurunuzu kolay bir şeklide gerçekleştirebilirsiniz. Günümüzde ihtiyaç sahibi vatandaşlara rastlamak oldukça mümkündür. Fakat her ihtiyaç sahibine de yardım yapılmaz. Çünkü ihtiyaç sahibinin gerekli koşullarda şartları taşıması gerekir. Bundan dolayı her başvuru kabul edilmez. Kişinin başvuru beyan formunun doğruluğu araştırılıp incelendikten sonra yardım başvurularını kabul olup olmayacağı belirlenir.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir