Engelleyen Erkek Pişman Olur mu?

Engelleyen erkek pisman olur mu
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Genellikle kadınlar tartışma sonrasında Engelleyen Erkek Pişman Olur mu? Sorusuna yanıt arar. Ayrılma ya da tartışma sonrasında engelleyen erkeklerin pişman olduğu söylenebilir. Bir erkek gerçekten sevdiği bir kadını terk ettiyse ya da engellemeyi tercih ettiyse ve bu sırada onu sevdiğini bilmiyorsa sonrasında pişmanlık yaşar. Gerçekten seven erkek kısa bir süre sonra sevdiğini anlayarak pişmanlık yaşar.

Genellikle kadınların bunaltması nedeniyle engelleme yoluna giden erkekler bu bunalmışlık duygusu ile yaşadığı sevginin onun için fazla olduğunu düşünerek ayrılmayı ve uzaklaşmak için engellemeyi tercih eder. Ancak kısa bir süre sonra bu sevgiye ihtiyaç duyan çoğu erkek karşısındaki kadına hak etmediği bu davranışı için geri adım atabilir. Böylece Engelleyen Erkek Pişman Olur mu? Noktasına gelinmeden sorunlar çözlmüş olacaktır.

Bırakan Erkek Pişman Olur Mu?

Engelleyen erkek pisman olur mu 1
Bırakan Erkek Pişman Olur Mu?

Bırakan erkek genellikle karşısındaki kişi ile yaşadıklarını ve onun sevgisini kısa zamanda unutamaz. Hatta yıllarca kimseyle uzun ilişki yaşayamayan ya da yaşadıklarını uzun bir süre aşmaya çalışan pek çok erkek vardır. Kadınlar için bırakılma konusunda kesinlikle geri adım atılmaması önerilir.

Bırakan Erkek Pişman Olur mu? Sorusuna hitaben terk eden bir erkeğin pişmanlık yaşayıp yaşamayacağı belirsizdir denilebilir. Ancak genellikle erkeklerin birçoğu bu konuda kısa bir süre sonra pişmanlık yaşar. Çünkü ilişkilerin sona ermesi iki taraf için de ayrılığı ve ilişkiyi uzun bir şekilde düşünmeyi sağlar. Eğer yaşanılan ilişki sağlıklı ve doğruysa erkek bu ilişkiden uzak kaldığı için kısa bir süre sonra pişmanlık duyacaktır.

Ancak iki taraf için de sağlıksız ve yanlışlarla dolu bir ilişki konusunda aynı şey söylenemez. Bir taraf üzüntü içerisinde sevdiği kişinin yokluğunu yaşarken diğer taraf bu ilişkiden kurtulduğu için hiçbir şekilde pişmanlık duymaz. Ancak pişmanlık duymayan taraf her zaman erkek değil kadın da olabilir.

Engelleyen Erkek Nasıl Pişman Edilir?

Ayrılık sonrası yaşadığı acıyı bastırmaya çalışan kadınlar genellikle Engelleyen Erkek Nasıl Pişman Olur? Sorusunun yanıtını aramaya koyulur. Erkek arkadaşı ile ilişkisini sona ermesi sonrasında ona neyi kaçırdığını göstermek isteyen kadınlar pek çok yolu dener. Ancak odaklanmanız gereken karşı taraf değil tam olarak kendiniz olmalıdır.

Engelleyen Erkek Pişman Olur mu? Noktasından, pişman olmasını hatta geri dönmesini isteyen kadınların yapması gereken tam olarak kendilerine dönmeleri ve karşı tarafın neyi kaçırdığına odaklanmaları olmalıdır. Bu nedenle karşı tarafa her zaman ulaşılabilir olmak yerine sınır koymak ilk adım olmalıdır.

Genellikle engellenen kadınlar ilk olarak karşı tarafa bunun hesabını sormak ister. Ancak böyle bir düşünce yerine geri adım atmak ve sınır koyarak onun size ulaşmasını engellemek en iyi tepki olacaktır. Mesafe konusunda engellenen bir kadın karşı tarafla ne zaman konuşacağını ya da tekrar konuşup konuşmayacağını kendisi karar vermelidir. Bu anlamda açık kapı bırakmak yerine net bir tepki koymak karşı tarafta merak ve istek uyandıracaktır.

Aynı zamanda karşı taraf ile görüşmeyen kadınların genellikle düştüğü hata depresyona girmek ve tamamen kendinden vazgeçmek olur. Böyle bir duruma düşmek yerine olumlu her türlü şeye yönelmek rahatlık sağlar. Ayrı kalma süreci boyunca kadınların Kendisi için bir şeyler yapması ve kendini keşfetmesi gerekir.

Engelleyen Erkeğe Nasıl Davranılmalı?

Engelleyen erkek pisman olur mu 2
Engelleyen Erkeğe Nasıl Davranılmalı?

Uzak kalma konusunda kadınların en çok yaptığı yanlış Engelleyen Erkeğe Nasıl Davranılmalı? Sorusu oluyor. Genellikle sürekli karşı tarafı düşünen ve başka şekillerde ona ulaşmaya çalışan kadınlar bu konuda sn büyük hatayı yapıyor. Ancak daha çok kendini merak ettirmek ve sınır çizerek karşı tarafın ulaşmasını engelleyebilmek aynı zamanda tamamen kapıları kapatmak yerine küçük bir aralık koymak merak uyandırmanın en önemli yoludur.

Kadınlar engelleyen erkek karşısında ufak bir aralık bırakarak ne yaptığını da uzaktan göstermelidir. Ancak her dakika her saniye ne yaptığı nerede olduğu ile ilgili bilgiler vermek yerine uzun aralıklarla gizemli paylaşımlar yapmak erkekleri büyük ölçüde meraklandırır.

Sosyal medya hesabı üzerinden ara ara paylaşım yapmak ve gizemli davranmak karşı tarafın ilgisini çekmeyi sağlar. Bu nedenle ne kadar engelleyen erkekle iletişim kurmak, nedenini sormak, tartışmak istense de olması gereken boş vermek ve geri çekilmek olmalıdır. Çünkü gerçekten seven bir erkek kıskançlık ve merak duygusuyla kısa sürede engeli kaldırarak iletişime geçmek isteyecektir.

Terk Edip Engelleyen Erkek

Genellikle karşı tarafın sevgisi ve ilgisi ile sıkılan erkekler rahat davranabilmek için Terk Edip Engelleyen Erkek moduna girer. Ancak arkasında aşık, ne yapacağını bilmeyen ve oldukça üzgün bir kadın bırakır. Ne yaparsa yapsın kadının tekrar kendisine döneceğini düşünen erkekler genellikle hemen ayrılmayı ve engellemeyi tercih eder. Eğer sevgisi bittiyse tekrar dönmeyi düşünmeyen ve arayışa çıkan erkekler karşı tarafı merak etmezler.

Ancak seven ve yalnızca ilgiden sıkılan erkekler kısa bir süre sonra dönmeyi tercih eder. Bu durumlarda kadınların yapması gereken ise erkeğin bu terk edip engelleme durumlarını tamamen durdurmak olmalıdır. Bu yönde bir davranış sergilemek gerekir. Bunun için tekrar dönebilme ihtimalini onun isteğine göre olmadığını göstermek ve tekrar aynı hareketi yapmayı düşündüğü zaman geri dönemeyeceğini göstermek gerekir.

Kadınları engelleme ve terk etme konusunda ilk olarak akıllarına getirecekleri açık ve net gerçek erkeğin konuşmak istemediği için engellediği olmalıdır. Genellikle ağır bir tartışma sonrası biraz sessiz kalmak ve uzaklaşmak için engellemeyi tercih eden erkeğin bu hareketi geçici ya da kalıcı olabilir.

Bu kapsamda engellemenin erkek tarafından geçici ya da kalıcı olmasının en önemli sebebi karşı tarafa karşı sevgi hissedip hissetmediğidir. Genellikle erkekler sevmediği bir kadın ile konuşmak ve iletişime geçmek istemez. Karşı tarafın sevgisinden emin olmayan kadınların iletişime geçmemesi ve kendi hayatını iyileştirmek için uğraşlar bulması önerilir.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. Severek Terk Eden Erkek Psikolojisi | Gizli Magazin 2 hafta önce

    […] ilişkiyi bitiren erkek, karmaşık duygu ve düşüncelere sahiptir. Dışarıdan bakarak hangi duyguda olduğunu veya […]

    Cevapla