Düşüğü Hızlandırmak İçin Ne Yapmalıyım?

Dusugu Hizlandirmak Icin Ne Yapmaliyim 1
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İstenmeyen gebeliklerin sonlandırılmasında cerrahi yöntem kürtaj dışında medikal yöntemlerde denenmektedir. İlaç tedavisiyle düşük yaptırılabilir. Ancak bu durumun suiistimali çok yüksektir. Yani kişi doktor kontrolü ve bilgisi dahilinde olmadan kullandığı takdirde tam olarak atılamayan kese şiddetli kanamalara ve ciddi şekilde enfeksiyona neden olabilir. Bu kişinin ilerideki üreme hayatında etkilemektedir. Çünkü içerde kalan parçalar enfeksiyon rahim içinde yapışıklıklara ve ileride kısırlığa neden olabilir. Doktorunuz gerek görürse medikal tedavi uygulamaktadır. Ancak medikal tedavinin ardından ilaç tedavisinin ardından doktor ultrasonla hastasını değerlendirmektedir. Eğer gerek görürse yeniden kürtaj yapabilir.

Düşüğü Hızlandırmak İçin Ne Yapmalıyım?

Düşüğü Hızlandırmak İçin Ne Yapmalıyım Kadınlar Kulübü

İstenmeyen gebelik büyük bir sorun, kendinizi bebek sahibi olmaya hazır hissetmiyorsanız ve gebeyseniz bunu doğal yollarla çözmek istiyor olabilirsiniz. Belki kürtaj yapmak sizin için zorlayıcı olacaktır. Doğal yollarla istenmeyen gebeliklerin önüne geçmek için neler yapılabilir. Sizler için araştırdık. Bedene vurmak, yüksek yerden atlamak, bedenleri sıkıştırmak gibi yöntemler sıkça kullanılmaktadır. Bu yöntemlerin haricinde sağlığa zarar verecek birçok şey yapılmaktadır. Ağır eşya kaldırma, un torbası kaldırma, halı silkeleme yüksek yerden sallanarak atlama, ip atlama, aspirin içme bu yollarla beraber gebeliği istememekle beraber sizin için sağlık problemleri de ortaya çıkarmaktadır.

Dusugu Hizlandirmak Icin Ne Yapmaliyim
Düşüğü Hızlandırmak İçin Ne Yapmalıyım?

Evde düşük yapmak için maydanoz suyu günde 4, 5 bardak içebilirsiniz. Aynı zamanda eczanelerde satılan c vitamini suda eriyen ilacı içebilirsiniz. 2 3gün içerisinde düşük başlayacaktır. Kuru maydanoz suyu da içebilirsiniz. Kuru maydanozu demleme yöntemi yaparak suyunu içip, düşük olana kadar devam edebilirsiniz. Papatya çayı ile rahim kaslarını uyarıcı etkisi bulunmaktadır. İstenmeye gebeliğin düşmesinde oldukça işe yarayan bir ilaç kürüdür.

Dusugu Hizlandirmak Icin Ne Yapmaliyim 2
Düşüğü Hızlandırmak İçin Ne Yapmalıyım Kadınlar Kulübü

Düşüğün olası risklerine karşı yanınızda mutlaka birisinin olmasına özen gösterin. Çünkü kendiliğinden gelişen düşüklerin dahi kadın sağlığı için risk oluşturmaktadır. Tarçın çayı ile düşük sağlanabilmektedir. Ayrıca tarçın çayı en etkili adet söktürücü çaylardan bir tanesidir. Susam da rahimi tetikleyen unsurlardan bir tanesidir. Düşüğün gerçekleşebilmesi için her gün deneyebilirsiniz. Bir gün suda bekletip süzülüp içilebilir. Hint yağı bağırsaklarda kasılmaya neden olmaktadır. O yüzden rahimin kasılmasını da etkilediğinden düşük yapılabilir. Hint yağını içeceklerinizin içine 3 4 damla damlatarak içebilirsiniz. Ahududu çayı yaprağı düşüğe neden olan bitkiler arasında yerini almaktadır.  Ananas suyu bol bol içildiğinde düşüğe neden olmaktadır. Ananas c vitamini açısından zengin bir meyvedir. Rahim kasılması tetikleyenlerin arasında yer almaktadır. Kimyon çayı ise düşüğe ve adet kanının gelmesine en etkili baharatlar arasındadır. Bebeğiniz kaç aylık olursa olsun düşük yapmak zor bir süreçtir.

15 Günlük Hamilelik Nasıl Sonlandırılır?

Dusugu Hizlandirmak Icin Ne Yapmaliyim
Düşüğü Hızlandırmak İçin Ne Yapmalıyım?

15 günlük istenmeyen hamilelik durumlarında hamileliğin sonlandırılmasında bunun için yasal sürenin aşılmaması önemlidir. Hamileliği sonlandırmak için öncelikle hastanın kadın doğum doktoruna muayene olması gerekmektedir. Muayene işleminden sonra anestezi uzman ya da teknikeri tarafından uyuşturma işlemi gerçekleştirilmektedir. Koldan damar yolu ile enjekte edilmektedir. Hastanın uyutulmasının ardından vajina açılmaktadır. Bu işlemin amacı rahim ağzını görebilmektir. İlk olarak vajina temizlenir. Gebelik sonlandırmak işlemi söz konusu aşamalardan sonra başlamaktadır. Rahim ağzı gebelik haftasına uygun bir şekilde açılmaktadır. Rahim ağzı açıldıktan sonra gebelikle alakalı her bir parça alınır.

Bu işlem birkaç dakika sürebilmektedir. Bu işlem kolay bir işlem değildir. Usta cerrahi işlem gerektiren bir işlemdir. İşlem yapılmadan önce kaç haftalık hamilelik olduğunu mutlaka muayene ile belirlenmektedir. Ayrıca gebeliğin hangi kısmına yerleştiği önceden tespit edilmesi gerekmektedir. Hasta yapılacak müdahale ile detaylı bir şekilde bilgilendirilmelidir. Psikolojik olarak rahatlatılmalıdır.

2 Haftalık Bebek Nasıl Düşürülür?

2 Haftalik Bebek Nasil Dusurulur
Düşüğü Hızlandırmak İçin Ne Yapmalıyım?

İki haftalık gebelik süreci kadın doğum doktorlarının tetkik ve tedavileri sonucunda düşük gerçekleştirilmelidir. Olası sağlık problemleri meydana gelmektedir. İlaçla kürtaj işlemi ‘’küretaj ‘’ kısacası rahim içi dokunun kazınması anlamına gelmektedir. İlaçla yapılan kürtaj devam etmekte olan gebeliğin sonlandırılmasıdır. İşleminin bütününe kürtaj denilmektedir. İlaçla kürtaj yapılmadan önce hastaya ilaç verilip devam etmekte olan gebeliğin olması rahim kasılmasının ve sonuç itibari ile gebeliğin sonlanması gerçekleşmektedir. İstenilen doğal yöntem ile gebeliğin sonlandırılması için yine doktor tavsiyesi ile gerçekleştirilmektedir.

20 Günlük Hamilelik Nasıl Sonlandırılır?

20 Gunluk Hamilelik Nasil Sonlandirilir
20 Günlük Hamilelik Nasıl Sonlandırılır?

Gebelik takibinde istenmeyen sonuçlarla karşılaşılmaktadır. Bebeğin ilk 10 haftada bebeğin kesesinin gelişmemesi ya da kalp atışının durması gibi olaylarla karşılaşıldığı zaman ise kürtaj işlemi gerçekleştirilir. İsterse kaç günlük olursa olsun doktor kontrolü dışında gebeliğin sonlanması olası tıbbi sorunları beraberinde getirmektedir.

Tıbbin son sistem ilaçları ile düşük işlemi gerçekleştirilir. Düşük amaçlı kadın doğum uzmanının verdiği birtakım ilaçlar ancak bu kullanım alanı sadece 10 haftanın üzerinde ki gebeliklere müdahale edilebilmektedir. Daha sonra doktor kontrolünden sonra rahim içi temizlenmesi ile kürtaj işlemi gerçekleştirilir. Bu tıbbi ilaçlar hastane ortamında doktor kontrolü altında yapılmaktadır. Dışardaki eczaneden yasaklı olan ilaçların alınması ve kullanılması ciddi sağlık problemleri oluşturmaktadır. Gebelik sonlandırılmasının riskleri olduğu ve bunu önlemek için öncelikle akılcı ve doğru doğum kontrol yöntemleri kullanılması daha uygundur.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir