Biten Evlilik Belirtileri

Biten Evlilik Belirtileri
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Toplumsal kanunun veya törelerin uygun gördüğü şekilde 2 veya daha fazla kişinin bir araya gelmesiyle oluşan bir kurumdur. Evlilik, toplum kanunları veya ülkelerin belli kısıtlamalarla birbirinin emeği eşlerin birbirleri üzerinde cinsiyet monopolü, mal varlığı ve geliri üzerinde sahiplik, çocukları üzerinde velayet gibi sorumluluk ve haklar verir.

İnsan topluluklarının çoğunda evlilik ailenin çoğalmasının temelini oluşturur. Evli çiftlerin çocuk yaparak eğitmesi korunması düzgün bir hayat için yetiştirmesi gibi uzun vade ile bu amaçlarını gerçekleştirmek için tüm sorumlulukları alarak toplum gözetiminde üstlenmesi olarak da kabul edilmektedir.

Biten evlilik belirtileri

Biten evlilik belirtileri oldukça çeşitli olabilmektedir. Öncelikle evliliklerin ilk aylarında cicim ayları olarak geçer. Çiftler birbirlerine tolerans göstererek birbirlerinin kusurlarını ve eksiklerini görmek istemezler. İlk iki sene özellikle çiftlerin birbirlerini tanıdığı riskli dönemlerdir. Çiftler bu süreçte hiç sorunsuz geçirmek ya da problem yaşamamak gibi beklentide oldukları zaman genellikle hayal kırıklarını uğrarlar ve öfkelenirler.

Bitmiş Evlilik Nedir?

Biten Evlilik Belirtileri 2
Bitmiş Evlilik Nedir?

Bitmiş evlilik nedir evliliklerde ilk günkü gibi heyecan ve tutku kaybediyor tam yüzsüzlük soğuma gibi duygular yüz üstüne çıkar ve bu yüzden ilişki daha da karmaşıklaşır. Öncelikle en önemli şey sevgidir Sevgi bitmişse ya da çok azalmışsa evliliği kurtarma oldukça zordur.

İşiniz önceden olduğu gibi ilgi ve alaka göstermiyorsa sizin ona ihtiyacınız olduğunu görmüyorsa artık kişi için karşı tarafın mutluluğu ya da ilişkinin yoluna gitmesi son derece önemsizleşir. Bu durumda kişi yalnız, kötü  ve sevgisiz hissedebilir.

Eğer eşiniz iş arkadaş çevresi aile gibi hayatının diğer alanlarında sizden daha fazla vakit harcıyorsa ve bilgisayar oyunu telefonla fazla ilgilenme gibi davranışlar gösterdiğinde yavaş yavaş evliliğin bittiğine dair bazı belirtiler vermektedir.

Boşanmanız Gerektiğini Nasıl Anlarsınız?

Biten Evlilik Belirtileri 1
Boşanmanız Gerektiğini Nasıl Anlarsınız?

Boşanmanız gerektiğini nasıl anlarsınız iki yetişkin insanı evliyken tam anlamıyla cinsellik yaşamıyorsa büyük problem olarak değerlendirir. Cinsellik uyku gibi yemek gibi biyolojik ihtiyaçtır. Evlilikte cinselliğin hiç olmaması ya da az olması zoraki eşle birlikte olma durumu ciddi derecede evlilikte sorun yaratır.

Evliliklerde en az birinin yanlış inancı, sadece evliliğin ve cinselliğin çocuk için yapılacağı inancı, ebeveynlik rolü gibi nedenlerin bulunması cinselliği ket vurur. Biten evlilik belirtileri  arasında yer alan bu tür davranışlarda bitmiş bir evlilikten bahsedilmese de birey farkında olmayarak evliliğinde herhangi bir sorun olduğunu fark etmez ve düşünmez ancak diğer partner oldukça mutsuzdur.

Eşler birbirine kayıtsız ve umursamaz olursa, paylaşım anlayış ortak paydakalmadıysa,ev içinde birbirlerine karşı tutumlarını eşin ilgi kaybı oluyorsa, bunu karşı taraf konuşup dile getirip diğerinin bu yönlerini kabul etmemesi ve çözümsüz kalınması evlilik kurumunun sarsacak nitelikler oluşturur.

Diğer bir yönüyle ele alacak olursak çiftlerden biri yakın zamanda ya da daha önce cinsel anlamda ya da duygusal açıdan aldatma durumu yaşandıysa herhangi bir pişmanlık ya da mahcubiyet duygusu oluşmuyorsa kişilerde ciddi şekilde bazı şeyler bitmiş olur.

Bazı bireyler Biten evlilik belirtileri için düzeltme çabası gösterseler de bazıları olaya vurdumduymaz ve pervasız yaklaşırlar böylelikle sadakat saygınlık ortadan kaybolur ve kesinlikle aldatma ve ihanet ilişkide sarılması zor yaralar açmaktadır.

Yaşadığımız şu dünyada her birey birbirlerinden tabii ki farklıdır kendi gibi düşünen aynı ihtiyaç ve isteklere sahip kendi gibi davranan kişiler birbirlerini bulmaları neredeyse imkansızdır. Ailenin çocukları bile aynı şartlarda aynı evde yaşarsalar da birbirlerinden çok farklıdırlar.

Bazı evliliklerde tartışmalar ve yanlış iletişim zaman zaman olmaktadır. Partnerler birbirlerini sevselerdi her konuda aynı fikre sahip olmayabilirler. Birbirini tolere edemeyen çiftler bazı konularda ciddi uyuşmazlıklara da neden olabilirler ve bir süre sonra ortak nokta ortadan kalkar sürekli tartışmalar başlar ve genel olarak eşler arasındaki sağlıklı  iletişim kopar.

Biten Bir Evlilik Nasıl Anlaşılır?

Biten Evlilik Belirtileri 4
Biten Bir Evlilik Nasıl Anlaşılır?

Biten bir evlilik nasıl anlaşılır güzel hayallerle başlayan her evlilikte insanlar, sonsuza kadar birlikte olacağı kişiyle hayatlarını birleştirir. Her zaman her şey istediğimiz gibi gitmeyebilir çiftler baş edemeyecekleri sorunlarla baş başa kalabilirler ve çözümsüz kaldıklarını hissettikleri an birliktelikler sonlanabilir. Ortak bir noktanın kalmadığı durum ortaya çıktığında çiftler tüm olaylara dönüp baktıklarında bazen çok geç kaldıklarını hissedebilirler.

Eşiniz sizi artık dinlemiyorsa gerçekten kötü hissettirir çiftler bir süre sonra birbirlerinin yüzlerine bakamaz hale gelirler, üzülür ve böyle bir durumda iyice sona yaklaşılır.

Eşiniz tarafından arzulandığınızı hissetmiyorsanız ve birbirinize çok fazla eleştiriyorsanız duygusal ekonomik şiddet cinsel bir fiziksel durumlar varsa özel günlerinizi artık hiç kutlamıyor ya da hatırlamıyorsa geleceği dair planlarda eşiniz artık sizi dahil etmiyorsa artık evliliğiniz bitme aşamasına gelmiştir

Bazı çiftler maalesef şiddeti normalleştirir. Kişiler son derece kendini değersiz hissederler ve gerçekten de iyice değersizleşirler bu durumda kişinin geçmişini unutmak ya da kabullenmesi oldukça zor bir hal alır. Şiddetin hiçbiri normal değildir ancak normal görünse bile hangi seviyede olduğu olduğuna bakmaksızın ilişkiyi bitirmek kesinlikle gereklidir.

Biten Evlilik Belirtileri 3
Türkiye’de 2014 yılında boşanma sayısı 130.000 olmuştur.

Çiftlerin bazı durumlarda birbirlerine karşı artık toleransları dahi kalmamıştır ciddi öfke patlamaları yaşayabilirler bazen de tüm duyguları bitmiş vaziyette öfke bile duymazlar çünkü aralarındaki tüm duygu ve bağ bitmiştir.

Mutlu bir evlilik içinde değilseniz artık gerçekten hiçbir şey hissetmiyorsanız eşinize güvenmiyorsanız ya da eşiniz size güvenmiyorsabirbirinizle artık hiç konuşmuyorsanız buna maalesef izolasyon evliliği de diyoruz biten bir evliliğin anlaşıldığına işarettir.

Mutsuz olan evliliğinizde depresyon teşhisi konmaya gerek yoktur. Partnerler en son birbirleriyle ne zaman güldüğünü ve eğlendiğini hatırlamıyorsa artık evlilikleri çatırdamaya başlamıştır.

Türkiye’de 2014 yılında 600.000 evlilik gerçekleşmiş yine aynı yıl 130.000 boşanma gerçekleşmiştir yani bu sonuca bakarsak her yıl 4-5 evlilikten biri ayrılıkla sonuçlanmaktadır.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir