Adet Olacakmış Gibi Hissedip Hamile Olanlar

Karinda Kalp Atisi Hissediyorum Hamile Miyim
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Adet olacakmış gibi hissedip hamile olanlar oldukça fazladır. Adet döneminin belirtileri ile hamilelik döneminin belirtileri arasında oldukça az bir fark bulunmaktadır. Bu sebeple birçok kadın hamilelik ile adet arasındaki ayrımı tam olarak fark edememektedir.

Birçok kadın adet döneminde hamile olduğunu düşünebilmektedir. Özellikle regl dönemi öncesinde kadınlar birçok problem yaşamaya başlarlar. Adet öncesi hem psikolojik hem de fizyolojik olarak değişimler gösteren kadınlar, hamile mi kaldıklarını yoksa adet mi olacak dedi tam olarak kestirememektedir.

Adet döneminin fizyolojik ve psikolojik belirtleri vardır. Bu belirtiler ile gebelik belirtilerine çok benzer ve birbirine yakın olduğu için, birçok kadın hamileğin ilk başlarında adet olacağını düşünerek hamile olduğunu anlamamaktadır.

Adet Olacakmış Gibi Hissedip Hamile Olanlar

Adet öncesi yaşanan semptomlar kişiden kişiye farklılık gösterir. Adet öncesi belirtiler birçok kadında farklılık gösterse de genel olarak adet olacak birçok kadında benzer belirtiler bulunmaktadır. Bu belirtiler arasında memelerde meydana gelen hassasiyet ve şişkinlik, aynı zamanda psikolojik açıdan gergin ve duygusal olma hali, sivilcellerde artmalar, bacak mide ve sırt krampları adet döneminin belli başlı belirtileri arasındadır. Aynı zamanda birçok kadında, meme hassasiyeti, şişme bulantı ve yorgunluk da görülmektedir.

Adet Olacakmış Gibi Hissedip Hamile Olanlar Kadınlar Kulübü

Adet olacakmış gibi hissedip hamile olanlararasında oldukça fazla kadın yer almaktadır. Özellikle adet belirtileri ile hamilelik belirtilerini çok benzer özellikler taşıması birçok kadını bu kuşkuya yönlendirmektedir.

Hamilelik döneminde baş gösteren bulantı kusma kas ve mide krampları, memelerde hassasiyet ve dolgunluk hem adet döneminin hem de hamileliği fizyolojik belirtileri arasında yer almaktadır.

Psikolojik açıdan da birçok kadın hem adet döneminde hem de hamileliğin ilk başlarında oldukça gergin, duygusal olarak hassas ve yorgun hissetmektedir. Bu sebeple birçok kadın hamilelik ile adet belirtilerini birbirinden ayırmakta zorlanır. Hamileliği adet döneminden ayırt etmenin en temel kriteri adetin gecikmesidir.

Özellikle kadınların adet dönemi beklenenden bir hafta veya daha uzun bir süre geçtiyse hamilelik gerçekleşmiş olabilir. Bunun için adet döngünüzü iyi bir şekilde takip etmeniz gerekir. Tabii ki bu belirti düzensiz adet döngüsüne sahip kadınlar için yanıltıcı olabilmektedir.

Adet Olacakmış Gibi Hissetmek

Adet olacakmış gibi hissedip hamile olanlar oldukça fazladır. Özellikle hamilelik belirtileri ile adet belirtilerinin birebir ve oldukça benzer özellikler taşıması birçok kadını, hamile miyim, yoksa adet mi olacağım kuşkusuna sürüklemektedir. Hamilelikle adet belirtilerini ayıran çok hassas ve dikkat gerektiren birtakım kriterler bulunmaktadır.

Hamile olduğunuzu anlamanın en kolay ve en yaygın yolu gecikmiş adettir. Periyodik olarak düzenli adet döngüsüne sahip kadınlar hamile kaldığında bir haftalık veya daha fazla gecikmeler yaşamaktadır. Bu gibi durumlarda, eczaneden temin edeceğiniz bir gebelik testini uygulamak gerekir. Fakat periyodik olarak düzenli bir adet döngüsüne sahip olmayan kadınların bu şekilde hamile kalıp kalmadıklarını belirlemeleri oldukça güçtür. Bu gibi durumlarda diğer belirtilere dikkat etmek gerekir. Diğer belirtilerden biri göğüslerde hassasiyet ve şişmedir.

Hamileliğin ilk dönemlerinde vücutta meydana gelen hormonal değişimlere bağlı olarak göğüslerde hassasiyet ve ağrı görülür. Bu hassasiyet ve ağrı durumu hormonlardan meydana geldiği için birkaç hafta sonra giderek azalmaktadır.

Hamileliğin diğer bir belirtilerin arasında ise kusma ve bulantı görülmektedir. Özellikle gece veya gecenin herhangi bir saatinde ya da, sabah bulantıları en sık görülen hamilelik belirtileri arasındadır.

Hamileliğin diğer belirtilerinden biri ise sık idrara çıkmaktır. Özellikle kadınların vücudundaki kan miktarı hamilelik döneminde artar bu sebeple de böbrekleri mesanedeki sıvıyı dışarı atar. Diğer belirtilerden biri de yorgunluktur. Hamileliğin ilk dönemlerinde progesteron hormonundaki yükseliş sebebiyle, yorgunluk ve uyku hali görülmektedir.

Adet Olacakmış Gibi Ağrı Ve Akıntı

Adet olacakmış gibi hissedip hamile olanlar genellikle hamilelik ile adet belirtilerinin birbirine benzer olmasında kaynaklanan bir durumdur. Hamilelik ile adet belirtilerini ayırt etmek birçok kadının sorunudur. Özellikle adet dönemiyle hamilelik döneminin fizyolojik ve psikolojik belirtileri birbirine çok yakın ve benzerdir. Birçok kadın bu sebeple hamilelik ile adet belirtisi ne birbirine karıştırmaktadır. Hamilelik döneminde psikolojik açıdan meydana gelen huzursuzluk, endişe, depresyon hali ve üzgünlük hem adet döneminde hem de hamileliğin ilk dönemlerinde kadınlarda görülen en yaygın psikolojik değişimlerden biridir. Bu üzüntü ve depresyon halinin devam etmesi ve aynı zamanda adet dönemindeki gecikme hamileliğin belirtilerinden biri olabilir.

Adet Olacakmış Gibi Olup Hamile Olanlar

Adet olacakmış gibi hissedip hamile olanlarbulunmaktadır. Birçok kadın hamilelikle adet arasındaki belirtilerin benzer olması sebebiyle, özellikle hamileliklerinin ilk aylarında adet olacaklarını düşünebilmektedir. Hamileliğin fizyolojik ve psikolojik belirtileri adet döneminin fizyolojik ve psikolojik belirtileri ile oldukça yakın ve benzer özellikler taşımaktadır. Bu sebeple birçok kadın hamilelik ile adet dönemini birbirine karıştırmaktadır.

Hamileliğin en belirgin özelliklerinden biri adet gecikmesidir. Eğer bir kadın adet belirtilerinin yanı sıra, normal adet periyotlarında gecikmeler meydana geldiklerinde hamile olduğunu düşünebilirler.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

3 Yorum

 1. Düğünüm Var Erken Adet Olmak İstiyorum | Gizli Magazin 1 ay önce

  […] Regl dönemi, kadınların kontrolü dışında gerçekleşen ve ayın belli zamanlarında 3 ila 6 gün arası süren bir dönemdir. Adet döneminin rastgele bir dönem olması birçok kadının problemi haline gelmiştir. Fakat günümüzde gerek bitkisel gerek ilaç gibi, sağlığa herhangi bir zararlı etkisi bulunmayan yöntemlerle adet döneminizin erkene alınmasını sağlayabilirsiniz. […]

  Cevapla
 2. Yerleşme Kanaması Adetten Kaç Gün Önce Olur? | Gizli Magazin 4 hafta önce

  […] hamilelikte yerleşme kanaması yumurtlamadan yaklaşık bir hafta sonrasında meydana gelir. Âdet kanamasından ise birkaç gün önce görülür. Fakat yerleşme kanaması her kadında görülecek […]

  Cevapla
 3. Çatlatma İğnesi İle Hamile Kalanlar | Gizli Magazin 4 hafta önce

  […] in vitro ortamda çatlatmak suretiyle çeşitli genetik veya sağlık durumları nedeniyle hamile kalmakta zorluk çeken çiftler için kullanılır. Bu yöntem, üreme hücrelerinin daha hızlı […]

  Cevapla